Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Підтримка рослинництва у воєнний час: що можуть зробити біотехнологи

Під час воєнного стану актуалізувалася проблема продовольчої безпеки України та країн світу, адже Україна є основним постачальником зерна до країн Африки та Близького Сходу. Відомо, що аграрії забезпечують більше 40% валютної виручки країни, при цьому основна частина припадає на експорт продукції рослинництва. Забезпечення сталого розвитку рослинництва вимагає сучасного управління ризиками у цій галузі, серед яких найбільшим викликом є фітосанітарні ризики. Ще до початку повномаштабної війни українські аграрії стикнулися із проблемою зміни кліматичних умов (зростання середньодобової температури та критичне зменшення кількості опадів) насамперед у південних регіонах нашої країни. Серед проблем, які загострилися внаслідок кліматичних змін, інтродукція нових патогенів рослин та зростання агресивності відомих фітопатогенів. Окрім того, кліматичні зміни також можуть суттєво впливати на перебіг фітопатологічного процесу, пришвидчувати розмноження збудника, сприяти інфікуванню рослин.

Для України шляхом вирішення проблеми підтримки сталого розвитку рослинництва може стати розширення асоритименту та збільшення кількості продуктів біотехнології для рослинництва. Адже застосування мікробних біотехнологій дозволяє отримувати широкий спектр продуктів, як це і показано на схемі.

Цікаво, що в Україні виробництво і застосування біотехнологічних препаратів було започатковано на Черкащині ще у 1884 році, коли на хуторі Миколаївка поблизу Сміли ентомолог Красильник І.М., за сприяння цукрозаводчика Бобринського, розпочав випуск препарату на основі мускардинових грибів-мікроміцетів для контролю бурякового довгоносика. У часи максимального поширення застосування біотехнологічних препаратів у рослинництві України біологічний захист застосовувався на площі 5 млн. га, на повну потужність працювало 268 біофабрик і біолабораторій. На сьогодні передові позиції із застосування біотехнологічних препаратів тримає Чернігівська область нашої країни, у якій зосереджена також найбільша кількість агропідприємств, що спеціалізуються на вирощуванні органічної продукції, яка надзвичайно затребувана на ринках європейських країн.

На сьогодні виробництво біотехнологічних препаратів для рослинництва в Україні – галузь, що розвивається швидкими темпами та відкриває широкі можливості для реалізації бізнес-ідей креативних біотехнологів. Адже виробництво препаратів це і пошук нових продуцентів, і підбір сучасного обладнання для виробництва, і розроблення  препаратів пролонгованої дії. Всі ці завдання вимагають праці спеціалістів біотехнологів, а отже біотехнологи, які мають знання та практичні навички у галузі орзроблення і виробництва препаратів для рослинництва не залишаться без роботи та знайдуть можливості для реалізації своїх здібностей як на числених біотехнологічних агрофірмах, які наразі функціонують у переважній більшості областей України, або розвиваючи власні проекти в агрогалузі.

Кафедра біотехнології і мікробіології НУХТ у відповідь на запит, сформований виробниками біопрепаратів для рослинництва, ще у довоєнний період пропонує студентам для опанування курси «Біотехнологія рослин», «Біотехнологічні методи захисту рослинництва», забезпечуючи підготовку висококваліфікованих затребуваних спеціалістів, які у наш непростий час забезпечать сталий розвиток росдлинництва.

Запрошуємо долучатися до лав студентів-біотехнологів НУХТ!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка