Наступний етап подорожі науковим світом відбувся для нас у відділі біомедичної хімії Інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук України.
Фахівці відділу працюють над комп’ютерним дизайном лікарських препаратів – інгібіторами ензимів з необерненим зв’язуванням, що потенційно можуть стати лікарськими засобами, спрямованими на блокування мінливої структури ферменту. Віртуальна лабораторія представлена програмами для роботи з колекціями хімічних сполук (Jchem, CheD), відображення молекулярної механіки та динаміки (Amber, GROMACS), вивчення молекулярного стикування, або докінгу, білка та ліганду (Autodock, Vina, Dock) та іншими візуалізаторами типу WebLab Viewer.
В ході екскурсії відділом ми потрапили у «віртуальний» науковий світ. Використовуючи сучасне серверне обладнання для моделювання хімічних сполук в режимі 3D, спеціалісти лабораторії створюють нові інгібітори протеїнкіназ. Особливістю відділу біомедичної хімії є те, що після одержання теоретичних результатів та проектування потрібного інгібітора, робота продовжується в іншій лабораторії відділу де талановиті хіміки розробляють методики синтезу потрібної речовини та накопичують її в достатній кількості для наступних етапів дослідження, а саме, тестування одержаного інгібітора щодо дії на протеїнкінази, яке відбувається в іншій лабораторії.
Ми дізнались, що науковці відділу ставлять собі за мету не лише отримати певний ензим, а й досягти його найбільшої концентрації за заданих умов. Численна кількість публікацій в закордонних виданнях та одержані відзнаки свідчать про те, що це їм вдається.
Ця подорож показала нам, що ключову роль у будь-якій роботі відіграє відданість обраній справі та прагнення служити на користь людства.