Після довгого періоду карантину починати спочатку наукову роботу дуже нелегко. Про це як ніхто знають науковці кафедри біотехнології і мікробіології! Тільки ми знаємо як пробудити зі сплячки сонну бактерію та повернути їй натхнення до синтезу.
Головне йти до мети та не бачити перешкод! З цим девізом розпочалася моя виробнича та переддипломна практика на кафедрі БТМ. Вже з 1-го вересня науковий вир (поживні середовища, колби з пробірками, пересіви культур мікроорганізмів…) затягнув у свій полон і вже незабаром таки дасть плоди. Коли робота присвячена актуальній для суспільства темі то і працювати над її реалізацією легко, а моя робота, присвячена синтезу мікробного екзополісахариду етаполану на відпрацьованій олії, крім актуальності з точки зору розвитку біотехнологічної галузі України має на меті ще й покращення ситуації з переробкою небезпечних для навколишнього середовища відходів. Одержані результати будуть не лише основою звіту з практики, а й стануть складовою магістерської роботи.
Як на мене, то виконувати наукову роботу на кафедрі біотехнології і мікробіології під керівництвом Тетяни Павлівни Пирог не просто престижно, а це ще й можливість отримати неперевершену базу знань та навичок, які в майбутньому допоможуть максимально ефективно реалізувати себе у професійній діяльності. Отож, сповнена натхнення крокую до мети.
Загалом, можна з упевненістю сказати, що проходження переддипломної практики на кафедрі БТМ за виконанням власної наукової роботи – це неабиякий шанс підвищити свій професійний рівень не дистанційно, а в реальних умовах рідних лабораторій.
Ярош Марина, магістрантка ІІ року навчання