Наприкінці семестру був останній день захисту магістрантами ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» спеціальності 162 «Біотехнологія та біоінженерія» своїх командних самостійних робіт, виконаних в рамках дисципліни «Природознавча мікробіологія».
Для кожного це своєрідний виклик та можливість проявити себе у сфері пошуку, аналізу та узагальнення необхідної інформації, що є досить не легким завданням. Однак викладачі кафедри біотехнології та мікробіології прикладають максимум зусиль, щоб навчити здобувачів якісно систематизувати знайдену інформацію, вміти її використати, а найголовніше – представити аудиторії слухачів. Своїми враженнями від доповіді, представленої командою Анастасії Охмакевич, поділились їх слухачі:
Вікторія Негретова: «У ході захисту самостійної роботи на тему "Біоплівки у біотехнологічних процесах" ми прослухали цікаву доповідь, у ході якої було розглянуто різні аспекти використання біоплівок у біотехнології. Доповідь складалася з кількох ключових розділів, в яких було розглянуто як шкідливі, так і корисні біоплівки, їх деструкція, застосування у промисловості та екології. Зазначу, що представлення інформації командою залишило у слухачів позитивне враження та продемонструвало важливість використання біоплівок у різноманітних біотехнологічних процесах».
Дар’я Синявська: «Важливо, що особливу увагу у доповіді було приділено корисним біоплівкам та їхньому широкому застосуванню у промисловості. Зокрема, доповідачі розповіли про можливість використання біоплівок для підвищення виходу цільових продуктів (органічних кислот, спиртів, рекомбінантних білків) та виробництва пробіотиків 4-го покоління. Надзвичайно цікавою та інформативною була частина доповіді про так звані «біоплівкові біореактори», їх конструктивні особливості та типи, а також використання для очищення води та ґрунтів від різних забрудників.
Зазначу, що дана тема є досить складною, а здобувачі, які займались її дослідженням, є цілеспрямованими та не шукають легких шляхів до досягнення власних цілей у сфері науки. Після доповіді мені спало на думку висловлювання французького філософа Вовенарга: «Не слід боятися припуститися помилок. Найбільша помилка майже всіх людей – позбавляти себе досвідченості». І я вважаю, що чим важче працюєш, тим більше отримуєш, яскравим прикладом чого була презентація даної самостійної роботи».
Ростислав Коваль: «Доповідь команди була надзвичайно змістовною та змусила мене по новому подивитися на питання біоплівок у біотехнологіях. Хоча інколи хотілося почути детальнішу інформацію про переваги використання саме біоплівок, наприклад, для очищення води чи виготовлення біосенсорів. Проте, зважаючи на складність теми, такий стан речей є цілком прийнятним. Зазначу, що загальне враження про доповідачів та сам літературний огляд склалося дуже позитивне. Хочеться вірити, що дослідження корисних властивостей біоплівок проводитимуться і надалі та дозволять дізнатися ще більше про можливості їх практичного використання2.
Анна Воробей: «Здається, зовсім недавно відбувався захист перших самостійних робіт з дисципліни "Природознавча мікробіологія", як вже наступна команда на чолі з Анастасією Охмакевич представила свою доповідь, яка детально розкрила основні аспекти використання в різних біотехнологічних процесах таких складних формувань як біоплівки. Здобувачі були вражені глибиною аналізу даного літогляду, який дозволив розширити їх горизонти світосприйняття та дізнатися про те, що біоплівки є не тільки небажаним явищем в різних галузях, а й можуть функціонувати у складі біосенсорів, як біокаталізатори та застосовуватися для очищення стічних вод, виготовлення високостійких пробіотиків».