Освіта під час війни є важливою темою, яка потребує співпраці як між з зовнішніми стейкхолдерами так і внутрішніми учасниками освітнього процесу. Адже пандемія останніх років та війна корінним чином вплинула на підходи до реалізації освітнього процесу.
Деякі здобувачі почали навчатися онлайн, але через відсутність електроенергії втратили можливість навчатися системно, хтось був вимушений покинути країну в пошуках безпеки й стикнувся з мовним бар'єром. Таких проблем безліч. Складно навіть перерахувати.
Навіть якщо молодь має можливість продовжувати навчання, вони можуть втратити мотивацію або не мати достатніх моральних ресурсів для навчання. Це може мати довгострокові наслідки для їхнього майбутнього, які охоплюють недостатню кваліфікацію та недостатній рівень освіти для здобуття кар'єри та отримання кращої заробітної плати. Саме про ці виклики та проблеми обговорили на зустрічі декан факультету біотехнології та екологічного контролю Наталія Грегірчак, гарант ОПП “Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна”, доц. Світлана Старовойтова та начальник відділу підбору та адаптації персоналу АТ “Фармак” Надія Штепа та фахівець цього ж відділу Ірина Воскрес.
Зважаючи на реалії часу на зустрічі обговорили питання реалізації практичної підготовки здобувачів у цьому навчальному році, можливості їх стажування, благодійної підтримки наукових доробок здобувачів секції Біотехнологія та біоінженерія у 89-ій Міжнародній конференції молодих вчених та студентів, яка проводитиметься 3-4 квітня 2023 р. Ми розуміємо, що на сьогодні поєднання формальної академічної та неформальної прикладної освіти – це напевно єдиний механізм, який наповнюватиме ринок праці кваліфікованими фахівцями. В перспективі це дозволить розробляти спільні освітні траєкторії, які поєднують навчання у ЗВО з навчанням у провайдера неформального навчання.
Слід відмітити, що щороку випускники та і здобувачі різних рівнів освіти працевлаштовуються на провідному фармацевтичному підприємстві України АТ “Фармак”. З метою їх адаптації до умов виробництва фахівцями відділу підбору та адаптації персоналу щорічно для здобувачів факультету проводиться низка заходів: Ярмарок вакансій, FarmakLab, Хакатони, науково-практичні конференції, лекторії від випускників та благодійна підтримка Конкурсу наукових робіт зі спеціальності 162 “Біотехнології та біоінженерія” та Всеукраїнських олімпіад з біотехнології у попередні роки.
Отже до нових вершин співпраці та подолання викликів сьогодення!