Кожен здобуток в житті людини – це крок в майбутнє. У кожного біотехнолога є свій шлях, але ні в кого він не починається одразу ж із перемог і великих здобутків. Усякий рух по цьому шляху, усяке досягнення починається з маленького невпевненого кроку, а для найкращих – це вступ до Національного університету харчових технологій на спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія» (кафедра біотехнології і мікробіології).
Ось такий шлях від першокурсника до магістра пройшов і випускник кафедри 2019 року Володимир Федоренко, який успішно реалізовує набутий в університеті потенціал в АТ «Фармак» - одному з провідних фармацевтичних підприємств України, з яким кафедра тісно співпрацює і історія успіху якого викладена на веб-сторінці #Фармак тут:
- Родом я з невеличкого селища на Полтавщині. Ще зі школи мені дуже подобалась хімія та біологія. У 11 класі, коли потрібно було обирати ВНЗ та визначатись з вищою освітою, я почав шукати перспективні напрями навчання і зрозумів, що майбутнє за біотехнологіями.
⠀
- Я вступив до НУХТу на факультет біотехнології та екологічного контролю. В університеті, крім навчання, займався студентським самоврядуванням та науковою роботою по визначенню генетичних змін у злакових культурах за допомогою полімеразної ланцюгової реакції.
⠀
- У 2017 році після закінчення бакалаврату я почав шукати роботу, адже розумів що потрібно розвиватись практично, хоча попереду на мене чекала ще магістратура.
⠀
- На сайті robota.ua я побачив вакансію інженера-технолога в компанії «Фармак». Про компанію я чув хороші відгуки починаючи з першого курсу навчання в університеті, тому не вагаючись відправив своє резюме. Загалом з досвіду у мене було лише 6 місяців стажування у іншій фармкомпанії.
⠀
- Згодом мені перетелефонували HRи “Фармака”, поспілкувались зі мною і запросили на співбесіду, а в результаті запропонували роботу.
⠀
- У своєму колективі я був наймолодшим, ще й до того ж навчався на магістратурі. Тому постійно старався здобути практичні навички поєднуючи роботу і навчання. Велику підтримку надавав мій керівник і колектив, які в усьому допомагали, навчали та загалом стали моєю опорою і підтримкою.
⠀
- Варто сказати і про те, що я прийшов відразу на новий етап унікального проекту компанії, де почав займатися отриманням та очисткою продуктів біотехнологічного походження. Мені подобається можливість реалізуватись у своїй рідній країні ставши частиною сучасного та особливого проекту яким живу ось уже більше 2-ох років.
⠀
- Крім цікавої роботи, у «Фармак» ще й цікаве дозвілля. Після 6 місяців роботи ми колективом поїхали в сонячне місто Одесу на тімбілдинг, де цікаво і пізнавально провели час.
⠀
- Я вступив у біговий клуб Farmak Running Club, з яким брав участь у індивідуальних забігах та командних естафетах.
⠀
- Крім цього, минулого року, встиг побувати у відрядженні за кордоном, де зміг протестувати обладнання, яке згодом було закуплено на «Фармак»!
⠀
Я бажаю всім бути сміливими, не боятись робити перші кроки та йти до своїх цілей!
⠀
Варто зазначити, що навчання на факультеті передбачає не тільки набуття студентами фахових вмінь і навичок, вдосконалення наукового потенціалу, але і розвиток їх комунікативних здібностей завдяки участі студентів у різноманітних освітянських заходах, у тому числі завдяки тісній співпраці з стейкхолдерами. Це дає нашим випускникам реальні можливості працевлаштування – саме з кафедрою Біотехнології і мікробіології НУХТ тісно співпрацюють та постійно пропонують цікаві вакансії для випускників HR-менеджери найвідоміших фармацевтичних компаній України, харчових підприємств, керівники проектних, науково-дослідних, центрів стандартизації та сертифікації продукції тощо.
І нам, викладачам кафедри, надзвичайно приємно спостерігати за успіхами і досягненнями у професійній реалізації наших випускників, де б вони не працювали. Адже з кожним студентом ми ділимося не тільки нашими знаннями, досвідом, але віддаємо і часточку своєї душі і серця, бо #БТЕКзавждиразом!