Ніби вчора перетнула межу магістратури кафедри біотехнології і мікробіології за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія», а вже сьогодні минає третій рік як я працюю інженером-технологом групи м'яких та рідких лікарських форм дослідно-впроваджувальної лабораторії ПАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод».
За роки навчання на кафедрі я отримала досвід у багатьох сферах. А, починаючи з третього курсу кафедра надала можливість займатись наукової роботою. За той час я багато навчилась працювати в першу чергу руками, оскільки необхідно було точно проводити дослідницькі роботи, бо навіть невеличке відхилення і дослід необхідно було би проводити заново. На сьогоднішній роботі точність та уважність – є дуже важливим чинником при фармацевтичній розробці лікарських засобів, адже будь-яке відхилення може призвести до небажаних наслідків та необхідності проведення повторних досліджень.
Окрім того протягом навчальних років кафедрою був наданий досвід у пошуковій діяльності. Скільки було написано курсових, рефератів… На той час це здавалось чимось нудним та марною витратою часу та паперу. Але лише тепер розумію, що то був неабиякий досвід, оскільки кафедра нас познайомила з багатьма базами літературних даних. На теперішній роботі одним із важливих етапів фармацевиичної розробки є літературний пошук та опанування чималої кількості статей для подальшої роботи.
На четвертому курсі мені вдалось ближче познайомитись з фармацевтичною індустрією завдяки відрядженню на практику. І саме тоді я зрозуміла, що хочу працювати лише у фармацевтичній сфері. Хотілось приносити користь для життя людей та, звичайно, бути частинкою у чомусь більшому, не просто створенні лікарських засобів. Робота на фармацевтичному підприємстві дозволяє відчути себе частинкою величезного механізму, де твоя робота впливає на діяльність цілої низки процесів виробництва, аж до моменту, коли людина приходить до аптеки та купує невеличку пачечку того чи іншого препарату з логотипом «БХФЗ» на ній.
Враховуючи здобуті знання на кафедрі, після закінчення бакалаврату мені вдалось з легкістю пройти співбесіду на фармацевтичному підприємстві, на якому працюю і нині, та влаштуватись на роботу, яка приносить задоволення і досі. Прийшовши в перший день на роботу все було новим та, з першого погляду, неосяжним. Але завдяки навичкам та знанням, що були здобуті при навчанні, та підтримки колективу мені вдалось з легкістю поринути у світ розробки лікарських засобів.
Зараз можу сміливо сказати, що кафедра дає перший поштовх до омріяної роботи – роботи майбутнього.
Якщо ти хочеш бути частинкою у створенні чогось корисного для людей (а зараз це як ніколи на часі), крім того, що ще й дозволить тобі отримувати задоволення у процесі, то ти на правильному шляху вибору спеціальності, кафедри і факультету! БТЕК – завжди разом!
Оксана БОДНАР, випускниця магістратури 2020 р.