Вітаю! Мене звати Юлія Лазюка, і зовсім нещодавно я отримала ступінь магістра зі спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» (освітньо-професійна програма «Фармацевтична біотехнологія»), захистивши кваліфікаційну роботу на тему «Біосинтез наночасток срібла з використанням дріжджів» під керівництвом к.б.н., доц. Оксани Скроцької.
Восени 2021 р. ще під час навчання у магістратурі моя однокурсниця, яка щойно влаштувалась на АТ «Фармак», порекомендувала мені і самій спробувати влаштуватись на роботу. На той час я виконувала науково-дослідну роботу на кафедрі. Всі досліди до того часу завершились і мені залишалось лише опрацювати результати та оформити кваліфікаційну роботу. Тому я вирішила спробувати. Однокурсниця передала моє резюме HR-фахівцям і того ж дня мене запросили на співбесіду. Звісно роботодавця турбувало те, як я зможу поєднувати повний робочий день і написання кваліфікаційної магістерської роботи, але я запевнила, що це не є проблемою, адже написанням роботи я займалась здебільшого на вихідних або після роботи (це виявилось навіть не так складно, як я собі уявляла).
Пройшовши співбесіду я розпочала процес оформлення на роботу, який теж, як виявляється займає не один день (мені треба було пройти поліграфічне дослідження і медичний огляд). І от, тільки-но захистивши переддипломну практику на кафедрі біотехнології і мікробіології (БТМ), у мене розпочався перший робочий день у АТ «Фармак» на посаді фахівця департаменту управління якістю. І, щиро кажучи, першими моїми побоюваннями були одноманітність та примітивність роботи з 8-ї до 17-ї, коли ти постійно дивишся на годинник з думкою: «А коли вже можна йти додому». Однак в реальності усе вийшло абсолютно інакше: робота зовсім не дає нудьгувати. Саме тому однією з вагомих причин, чому мені до вподоби посада, окрім гідної заробітної плати, – це різноманітність обов’язків: організація, супровід та координація проведення інспекцій на підприємстві; ведення договірної роботи; адміністрація фінансової діяльності департаменту; адміністрація навчання персоналу департаменту та координація внутрішньої взаємодії у службі якості.
З особистих вражень від роботи – зазначу колектив, з яким я працюю. Адже незважаючи на абсолюту різноманітність вікової категорії працівників (від 22-х до 65-ти років), між нами завжди є прекрасна взаємодія та злагодженість з відсутністю будь-якого натяку на «вікову прірву».
Усю користь від навчання на кафедрі біотехнології і мікробіології НУХТ я відчула лише відправившись у так зване вільне плавання. Тому хочу наголосити, що кафедра БТМ дала мені насправді гарну підготовку, як професійну (у цьому і не сумнівалась), так і організаційну (що стало несподіванкою, бо під час навчання на цьому не акцентувалась увага).
Не залишилися непоміченими й особисті досягнення та заняття науковою роботою під час навчання в університеті, чим був дуже зацікавлений мій роботодавець. Саме заняття наукою охарактеризувало мене як комунікабельну, відповідальну, організовану та здатну до навчання й командної роботи особистість.
На останок хочу звернутись до студентів, абітурієнтів та їх батьків, які, можливо, мають сумніви у виборі професії: «Не сумнівайтесь ні на мить, бо ж Ви навіть не уявляєте скільки перспектив відкриється перед вами у майбутньому!».
Юлія Лазюка,
випускниця магістратури 2022 року