Якби ви вирушили у майбутнє, про що б ви хотіли дізнатися в першу чергу: про власну кар’єру, чи про технології завтрашнього дня? Мабуть, і про те, і про інше. Адже для цього й існують подорожі в часі. А за відсутності машини часу, чи хоча б хроноскопу, їхню функцію взяла на себе технологічна практика майбутніх біотехнологів, яка дозволяє побачити як футуристичні технології, так і кар’єрні перспективи. У попередній публікації цьогорічного циклу ми розповідали, як у своє майбутнє зазирнули дві студентки БТЕК, що проходили практику на заводі ПрАТ «Фармацевтична фірма "Дарниця"». А на цей раз перепусткою у майбуття став завод компанії ПАТ «Київмедпрепарат», що входить до складу корпорації «Артеріум».
ПАТ «Київмедпрепарат» – одне з найбільших і найдосвідченіших підприємств вітчизняної хіміко-фармацевтичної промисловості. Завод, який відвідали здобувачі 4-го курсу Марія Бондарчук, Юліана Забродська, Марія Парфенюк, Євгенія Салімова, Юлія Попова та Олександр Дешко, заснований ще в середині ХІХ ст. На вході старовинної будівлі їх чекали Лариса Романюк та Катерина Покойовець. Остання, до речі, є однією з кращих випускниць нашої кафедри. Вони провели наших практикантів на виробництво і познайомили з майбутніми майстрами-наставниками: Юлією Васильєвою та Ганною Беровою. Обидві наставниці – теж випускниці нашого університету. Передаємо слово Марії Бондарчук та Юліані Забродській:
«Кожен майстер провів нам повноцінну екскурсію виробничими цехами. І, о диво, замість старовинних приміщень з раритетним наповненням нашим очам відкрилися надсучасні автоматизовані конвеєри, високотехнологічні цехи та лабораторії наче ми й справді потрапили в майбутнє. А все тому, що за ПАТ «Київмедпрепарат» стоїть корпорація «Артеріум». Наскільки це технологічна, інноваційна та вимоглива до працівників компанія нам розповідали ще стейкхолдери – «універсальні солдати "Артеріуму"», які зустрічались з нами в минулому році. Але у цій корпорації ще й діє корпоративний університет "Arterium", співробітники якого покращують знання працівників даної корпорації, влаштовують цікаві тренінги, започатковують нові креативні проекти, які допомагають розвиватись працівникам; проводять майстер класи, а також нагороджують працівників за сумлінну працю. Є серед них і випускники кафедри біотехнології і мікробіології, такі як: Ігор Ключка, Дмитро Свинаренко, Альона Дехтяренко, які під керівництвом Анни Єгорової вкотре нагадали нам, що для того, щоб працювати в компанії «Артеріум» і здобути успішну кар’єру, потрібно плідно працювати протягом всього бакалаврату, опрацьовувати томи літератури, займатися науковою роботою, опановувати ази проектування, вивчати іноземну мову, оскільки співробітники з різноплановим багажем знань та різноманітними практичними навичками завжди знадобляться як на виробничому конвеєрі, так і в центральному офісі та науково-дослідних центрах. Тож ключ до успіху – здобуття знань у різних сферах та накопичення практичних навичок. І ми маємо таку можливість! З радістю можемо відзначити, що вже зараз, під час практики, ми також показали свої теоретичні знання з таких дисциплін, як "Основи проектування" Юрія Карлаша, "Нормативне забезпечення" Світлани Старовойтової, "Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР" Наталії Грегірчак, "Природоохоронні біотехнології" Вікторії Красінько та "Методологія розробки нормативно-технічної документації" Віктора Стабнікова. Ці знання та вміння є необхідними для якісної роботи на фармацевтичному виробництві.
Загалом, «Артеріум» повністю адаптував підприємство до вимог сьогоднішнього і завтрашнього дня, і вже майже нічого не нагадує про те, що завод був заснований більш ніж півтора століття тому. Нічого, крім тієї вихованості, ввічливості та відповідальності, які панують у робочому колективі ще з ХІХ ст. і зовсім не збираються звідти зникати. Тож вперед, «Артеріум», веди нас в майбутнє, плекаючи традиції минулого. Вперед, назустріч світлому біотехнологічному майбутньому. Майбутньому, в якому не буде хвороб і страждань»
На такій позитивній ноті ми закінчимо це імпровізоване інтерв’ю та побажаємо сьогоднішнім практиканткам втілити у реальність свої плани і побудувати успішну кар’єру. А співробітникам компанії бажаємо не зупинятись на досягнутому адже досконалість не має меж.
Ми щиро вдячні корпорації «Артеріум» за тривалу, плідну співпрацю з нашим університетом, факультетом та безпосередньо кафедрою біотехнології і мікробіології.