Ти все ще вважаєш, що практика для студента – це час для байдикування та підписаний в кінці практики щоденник? Ні! Це точно не про майбутнього професіонала-біотехнолога. Адже ця професія потребує не тільки ґрунтовних теоретичних знань, а й практичних навичок, які студенти можуть осягнути на чималій кількості підприємств України. Не став винятком і Інститут агроекології та природокористування НААН України, де я, студентка IV курсу кафедри біотехнології і мікробіології Павлюкова Яніна, проходжу практику у відділі агроекології і біобезпеки.
На базі Інституту працює виробництво біопрепаратів, які стрімко «завойовують» ринок України завдяки якості, безпечності та зручності застосування для обробки багаточисленних насіннєвих культур. Процес виробництва готової продукції є багатостадійним та має велику кількість нюансів, що так захоплюють біотехнологів, які мають змогу побачити на власні очі, як маленькі пробірки з культурою мікроорганізмів перетворюються на десятки тон біодобрива, основою яких є бактерії. Також характерною особливістю відділу є виділення та селекція нових штамів мікроорганізмів, дослідження їх властивостей та проведення біологічних та екологічних досліджень.
Кожного робочого дня я маю змогу не тільки спостерігати весь технологічний процес з середини, а й продемонструвати свої навички і знання, отриманні за 3,5 років навчання на рідній кафедрі біотехнології і мікробіології, та відчути всю відповідальність за роботу, яку ти виконав. Працюючи у дружньому колективі, де всі готові прийти тобі на допомогу, я зрозуміла, що найбільш цінні поради з використання теоретичних знань на практиці ти отримуєш саме від працівників. Таким чином, практика – це безцінний досвід, відмінний спосіб спробувати себе в майбутній професії та зрозуміти, на які професійні цілі орієнтуватись в майбутньому.
Щиро дякую завідуючому відділу агроекології та біобезпеки Інституту агроекології та природокористування Чабанюку Ярославу Васильовичу, завідуючій лабораторії екології мікроорганізмів Бровко Ірині Степанівні, головному мікробіологу Подгурській Ірині Олександрівні та колективу кафедри біотехнології і мікробіології за отриманні знання та навички, а також за чудову нагоду відчути себе справжнім біотехнологом!
Студентка групи БТЕК-4-1Павлюкова Яніна