Ось я вже 3-й тиждень знаходжусь у казковому місті Львів!
Мені випала дуже гарна нагода потрапити на переддипломну та технологічну практику на підприємство міжнародного рівня – приватне акціонерне товариство «Компанія Ензим».
Тому почнемо із самого початку. Відразі після прибуття на практику 10-го січня, мене привітно зустріли працівники відділу кадрів, які вже чекали на мій приїзд. Для мене у перший же день видали перепустку, провели інструктаж та склали графік мого відвідування. Наступного дня я мала нагоду познайомитись із завідувачем лабораторії – Іванишин Людмилою Борисівною, яка прикріпила мене до мікробіологічної та інноваційної лабораторій, в яких я працюю протягом періоду практики.
Не можна було б не згадати про привітність, щирість, відкритість та доброту усіх працівників підприємства. Перебуваючи у колективі працівників лабораторій Ензиму, дійсно відчувала себе як у великій, дружній родині. Але звичайно ж левову частку мого враження склала робота у самій мікробіологічній лабораторії разом із двома пречудовими мікробіологами – Лозинською Тетяною та Кочмарем Дмитром. І чесно вам зізнаюсь, що саме ці дві людини суттєво змінили мої уявлення про роботу мікробіолога.
Саме працюючи з ними, я змогла сповна відчути всю відповідальність та цікавість такої роботи. Коли працюєш у лабораторії, то кожен день не схожий на інший. І ти не обмежений лише приміщенням однієї лабораторії. Мікробіологи протягом дня відвідують майже кожну частину виробництва: ми ходимо на різні ділянки виробничого процесу, відбираємо проби як готової продукції і напівпродуктів, так і сировини, які потім аналізуємо за мікробіологічними показники. Також протягом робочого тижня потрібно відвідати кожен виробничий цех і зробити змиви з рук у працівників та після кожної мийки обладнання зробити змиви з його поверхні. Але крім того, однією з основних задач мікробіолога такого виробництва є посів та вирощування чистої виробничої культури, що є досить відповідально. Одним словом, робота дуже різноманітна. І особисто для мене робочий день пробігає з колосальною швидкістю.
Також «Компанія Ензим», впровадивши ряд власних екологічних проектів, піклується про чистоту власних стічних вод. Сьогодні сучасний комплекс очисних споруд «Компанії Ензим» – єдиний у Львові та області, який застосовує біологічні методи очистки стічних вод (аеробну і анаеробну стадії очистки) відповідно до світових технологій. В результаті очищення стоків підприємство отримує більш, ніж 100 м3 біогазу за добу, яким заміщає близько 50% природного газу. І мені, як біотехнологу, було теж дуже цікаво спостерігати в живу за цим процесом і побачити це все на власні очі.
І, якщо ви прочитали все, що вже вище було написано, то, певно, здогадались, що я в захваті, як від самого підприємства, так і від людей, які там працюють. Тому, дуже вдячна нашій кафедрі за таку чудову можливість набути нових знань і навичок та змогу зарекомендувати себе, як майбутнього працівника у сфері біотехнології!
Ошовська Анна, студентка групи БТ-4-2