Настала золота осінь – школярі йдуть до школи, студенти нарешті повертаються до своєї Alma mater. А у магістрантів-біотехнологів 2-го року навчання (ОПП «Фармацевтична біотехнологія» та «Промислова біотехнологія») настала довгоочікувана переддипломна практика, яка є ключовою частиною випускної кваліфікаційної роботи.
Завдяки дружній співпраці Національного університету харчових технологій із Інститутом мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України упродовж багатьох років, здобувачка групи ФБ-2-2М Валентина Жданюк має можливість проходити практику у відділі загальної та ґрунтової мікробіології даного інституту, продовжуючи наукові дослідження за тематикою дипломної роботи, а саме щодо інтенсифікації синтезу гіберелінів за умови внесення попередника їх біосинтезу (еритритолу) у середовище культивування та вивчення впливу попередника на біологічні властивості поверхнево-активних речовин.
У відділі загальної та ґрунтової мікробіології є можливість опанувати різні нові методики проведення дослідів, зокрема, хроматографічні для визначення концентрації гіберелінів. Під час практики потрібно уміти працювати із наступним обладнанням: качалками для культивування мікроорганізмів, роторно-випарними установками, центрифугами тощо. При цьому співробітники даного відділу радо консультують та допомагають під час проведення дослідів.
Зробивши необхідні дослідження та проаналізувавши отримані результати, колектив авторів, серед яких і наша магістрантка Валентина Жданюк, оприлюднять отримані дані у закордонних та вітчизняних виданнях.
Дякуємо колективу Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України за щиру наукову підтримку магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології.
Залишається лише побажати нам усім мирного неба над головою та сил для втілення у життя планів та наступних досліджень.
Тож, уперед до нових відкриттів!
здобувачка ІІ курсу магістратури Валентина Жданюк