Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Практика з основами медичної біотехнології

Освоєння професії неможливе без отримання первинних професійних навичок. Такі навички здобувають під час проходження навчальних та технологічних практик на попередніх курсах, а от переддипломна практика спрямована на перевірку готовності студента до самостійної трудової діяльності. Моя перевірка почалася в Інституті експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Є. Кавецького НАН України (ІЄПОР), де я магістрантка другого року навчання Ірина Ничипоренко, освоювала різноманітні аспекти медичної біотехнології.

ІЄПОР ім. Р.Є. Кавецького – потужний академічний центр із значним матеріально-технічним ресурсом і кадровим потенціалом, що має 50-річний досвід роботи в галузі експериментальної і клінічної онкології.

Інститут налічує декілька підрозділів: молекулярної та клітинної патобіології, онкогематології, біохімії пухлин, моніторингу пухлинного процесу і дизайну терапії та інші. Я працювала у відділі засобів та методів сорбційної терапії. Відділ спеціалізується на розробці процесів сорбційної детоксикації, створенні нових медичних технологій вилучення токсичних речовин з організму, дослідженні нових підходів щодо клінічного застосування препаратів та виробів медичної техніки. На базі відділу працює виробництво вуглецевого ентеросорбенту IV покоління «Карболайн», який призначений для профілактики алергічних реакцій, реабілітації після отруєнь токсичними речовинами. Препарат стрімко «завойовує» ринок України завдяки якості, безпечності та зручності застосування. Процес виробництва готової продукції є багатостадійним та має велику кількість нюансів, що так захоплюють біотехнологів, які мають змогу побачити на власні очі, як вуглецеві волокна перетворюються на препарат у вигляді болюсів.

За час проходження практики мені пощастило приймати участь в доклінічних дослідженнях вуглецевого ентеросорбенту та наночастинок церію, як потужних антиоксидантних комплексів. Я познайомилась з процесом підготовки зразків, підбором умов приготування, опанувала методики антиоксидантного захисту організму, біохімічного аналізу крові та гістологічних досліджень органів експериментальних тварин. Також довелося попрацювати із спектрофотометром, багатофункціональним рідером, гематологічним аналізатором. Особливим місцем на практиці став для мене віварій. Тут мені випала нагода попрацювати з лабораторними щурами. Я проставляла мітки, фіксувала вагу, аналізувала зовнішній вигляд та поведінку тварин, внутрішньочеревно вводила досліджувані препарати, проводила ентеросорбцію, здійснювала відбір цільної крові.

Кожного дня я мала змогу відчути всю відповідальність за виконану роботу, та продемонструвати свої навички і знання, отриманні на кафедрі біотехнології і мікробіології. Така практика дуже стимулює до роботи у галузі і я щиро дякую працівникам відділу засобів та методів сорбційної терапії (P.S. Це талановиті люди, фахівці своєї справи, які щодня борються за життя людей) та рідній кафедрі за отриманий безцінний досвід.

Ірина Ничипоренко, магістрантка ІІ року навчання

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка