Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Захоплююча переддипломна практика студентів-«фармаківців»

 Вересень, студенти на парах, а магістранти другого року навчання вперше не йдуть на пари.., вони мають можливість зарекомендувати себе при проходженні практики на виробництві. Саме такий досвід дає можливість студентам визначитися з майбутньою професією, а роботодавці, в свою чергу, ознайомлюються з рівнем підготовки студентів та відбирають кращих на роботу.

Групі студентів магістрів – Луцай Дар’ї, Макієнко Вероніці, Мамчур Ользі, Українець Олені та Федоренку Володимиру – випала можливість проходити переддипломну практику на ПАТ «Фармак», яке на сьогодні є лідером вітчизняного фармацевтичного ринку та однією з найбільш інноваційних компаній України.

Магістри діляться отриманими враженнями:

Макієнко Вероніка: «Ще при проходженні практики на ПАТ «Фармак» я зрозуміла, що хотіла б дізнатися більше про взаємозв’язки між підрозділами виробництва, і тому обрала роботу в департаменті управління якістю. Моя посада передбачає комунікацію не тільки всередині заводу, а й з іноземними партнерами, що дозволяє дізнаватися про цікаві інновації, зміни та досвід «з перших рук», тому знання англійської – обов’язкове! Часто нам доводиться приймати візити іноземних фахівців з якості, і буває цікаво порівнювати, як відрізняються рішення щодо організації одних і тих самих процесів на ПАТ «Фармак» та на закордонних підприємствах.

 Управління якістю охоплює безліч процесів протягом всього життєвого циклу лікарського засобу, і з часом завод постає перед тобою, як величезний «організм», де все взаємопов’язано. Безперечною перевагою є те, що ти знайомишся з усіма напрямками роботи підприємства і можеш обрати той, в якому хочеш продовжувати рости».

Українець Олена: «При розподіленні всіх практикантів мені випала можливість проходити практику у відділі аудитів. Спочатку я була трішки збентежена, адже аудит і біотехнологія поняття для мене, на той момент, були геть зовсім несумісні. Проте, після знайомства з відділом з його роботою та обов’язками все стало зрозуміло. Однією з головних особливостей відділу є безпосередня робота з виробниками-постачальниками активних фармацевтичних інгредієнтів, допоміжних речовин, первинних та вторинних пакувальних матеріалів. Крім того, відділ здійснює постійні аудити, як зовнішні так і внутрішні і, відповідно, працює з документацією «Належної виробничої практики».

 Мені випала можливість побувати на декількох самоінспекціях виробничих ділянок компанії ПАТ «Фармак», хочу сказати одне, що була вражена не лише високим рівнем кваліфікованості аудиторів, в яких можна багато чого дізнатися та повчитися, а й сучасним технологічним забезпеченням як лабораторій, так і виробничих ділянок».

 Луцай Дар`я: «Виконую обов'язки аналогічно до Вероніки, проте в іншій службі, а саме в Службі директора з розвитку бізнесу. Саме цей відділ розширює кордони для українських ліків та визначає шляхи розвитку фармакологіі та біотехнології як всього заводу, так і України.

Хочу ще раз підкреслити важливість англійської мови, адже вся нова і актуальна інформація і всі комунікації англійською. Саме ці фактори вважються основою особистого та кар'єрного розвитку сучасної людини!

Більш за все мене здивувало те, що знання з біотехнології та фармації необхідні навіть у досить віддаленому (на перший погляд) від виробництва відділі. Тому тепер мені не здається дивним зустріти біотехнолога, як на посаді інженера у технологічному відділі, так і у якості менеджера з розвитку ринків. Таким чином знання, отримані як на лекціях профільних предметів, так і при проходженні загального курсу можуть знадобитися в будь-який момент».

Мамчур Ольга: «Мені пощастило потрапити у Відділ валідації. І я дуже зраділа, так як під час навчання на магістратурі, у 2 семестрі, завдяки Нечипору Ю.Ю. ми познайомилися із цікавим та на той момент не зовсім зрозумілим для нас процесом, як валідація. Із лекцій я зрозуміла, що валідація впливає на виробництво високоякісних лікарських засобів та є одним із невід’ємних показників якості роботи й ефективності фармацевтичного виробництва. Під час проходження практики я ознайомилася із валідаційною документацією, попрацювавши з архівом та переконалася в тому, що вся валідаційна діяльність ретельно планується, з метою виявлення критичних стадій процесу виробництва для зниження ризиків потрапляння до споживача неякісної продукції. Інженери відділу валідації щодня розробляють протоколи, виконують випробування та розробляють звіти по кваліфікації та валідації. І одного дня, мені випала нагода спостерігати за проведенням тестування параметрів технологічного та лабораторного обладнання  на відповідність вимогам GMP, з використанням логерів температури, тиску і рівня (на лекціях Юрій Юрійович розповідав нам багато інформації про використання таких датчиків, і познайомитися з ними в процесі випробувань, для мене особисто було захоплююче).

Загалом, я приємно вражена колективом та висококваліфікованою роботою відділу і такий досвід, під час проходження практики, є чудовим інструментом для визначення з напрямком роботи в подальшому у фармацевтичній галузі". 

Володимир Фeдорeнко: «Довгий пошук майбутнього місця роботи/практики привів мене у Відділ трансферу технологій на дослідно-промислову біотехнологічну дільницю. Складно передати це неймовірне відчуття коли ти розумієш: “Те, що тебе вчили п'ять років можна застосувати на практиці, але як це зробити?”. Нарешті настав довгоочікуваний момент істини і я побачив його, ферментера, він був лякаючим та незрозумілим, підходити до нього було страшно, адже звідусіль виднілися різноманітні штуки, як пізніше стало відомо, це були датчики розчиненого кисню, рН, клапани, перестальтичні насоси та ін. Та цим все не обмежилося, виявилося що поруч з ферментером є не менш вражаючі дезітегратор, сепаратор та хроматограф, які теж не додавали оптимізму. Проте страх швидко зник і розпочалося найцікавіше, потрібно було зрозуміти, як це все працює. Це виявилося дуже захоплюючим, адже дозволило вивчити багато нового та корисного і стало поштовхом для виконання наукової роботи, що дозволило розпочати новий етап в моєму житті.

 Тож, працюйте над собою, ставте цілі, які не можна виконати, вчиться на «відмінно» та приходьте на Фармак»

 

Ми щиро дякуємо керівництву та колективу ПАТ «Фармак» за безцінний практичний досвід, який нам так необхідний, як біотехнологам-початківцям. Та від імені всіх студентів магістрів, висловлюємо окрему подяку факультету БТЕК та кафедрі біотехнології та мікробіології за те, що в очах провідних фахівців ми виглядаємо гідно та можемо реалізувати себе на такому інноваційному підприємстві європейського рівня. 
І #БТЕКзавждиразом не тільки в стінах університету, а й на «Фармак»! Щодня ми зустрічаємо багатьох студентів випускників нашого факультету, і розуміємо, що ми на вірному шляху!

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка