Другий рік поспіль компанія «Ензим» організовує та проводить у Львові для студентів-біотехнологів освітній проєкт «Біотехнологічні студії». Минулого року наші здобувачки бакалаврату приймали участь у цьому триденному науково-практичному заході. І нам дуже приємно, що і цього року юні біотехнологи кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ Ростислав Коваль (БТ-4-1), Софія Олексієнко (БТ-3-1) та Олексій Латушкін (БТ-2-1) були запрошені для участі у даній події.
Цього року науково-практичний інтенсив «Біотехнологічні студії» розпочався 4 листопада і тривав три дні, впродовж яких студенти з різних куточків країни мали змогу прослухати цікаві лекції та ознайомитися з пілотною лінією виробництва компанії «Ензим» – найбільшої компанії в Україні по виробництву дріжджів. Бути учасником даної події дуже важливо, адже прослухані першого дня доповіді лекторів необхідні для повного розуміння потреб сучасного біотехнологічного виробництва та його технологій, а також сучасних технологій, що використовуються у біотехнологічній промисловості. До того ж, усе почуте першого дня знадобилось учасникам протягом наступних двох днів практичної частини, коли слухачі ознайомилися з апаратурою та принципами біотехнологічних процесів на пілотній лінії виробництва. При цьому усім вдалося застосувати на практиці здобуті в університеті знання, адже студенти-біотехнологи змогли власноруч попрацювати у R&D лабораторії, поринути у процес пробопідготовки зразку для аналізу на хроматографі, прийняти участь у виробництві дріжджового екстракту та на власні очі побачити роботу ферментера, різних видів сушарок та інших складових пілотної лінії біотехнологічного виробництва. Загалом учасникам було приємно відчути себе частиною виробничого процесу, особливо у компанії дружніх працівників лабораторії, котрі намагалися якомога доступніше донести матеріал та поділитися власним досвідом. На третій день учасників очікувала сенсорна панель, на якій вони змогли на смак скуштувати продукт власної роботи. Перед завершенням організатори вирішили перевірити уважність студентів та влаштували вікторину по пройденому матеріалу, за результатами якого переможці отримали упаковку новітньої розробки – дріжджові пластівці.
Наприкінці курсу усі учасники отримали подарунки від компанії «Ензим», а також спеціальний приз у вигляді продукції компанії. Ці неймовірні три дні біотехнологічних студій пролетіло надзвичайно швидко, тож було дуже сумно розлучатися з новими друзями та покидати вже майже рідних лекторів. Адже даний практичний захід допоміг здобувачам визначитися з власним майбутнім та набагато краще зрозуміти перспективи у галузі біотехнології.
Щиро дякуємо організаторам за такий чудовий івент для здобувачів, а нашим учасникам бажаємо не зупинятись у своєму прагненні стати висококласними професіоналами в сфері біотехнологій!