Біотехнологічні студії продовжуються. Їхніми учасниками стали здобувачі Шпитьківського ліцею «Скіф», а також інші учні та ліцеїсти. Подорож у цікавий світ спеціальностей Національного університету харчових технологій почалася з кафедри машин і апаратів харчових та фармацевтичних виробництв. Лектори кафедри ділилися цінними думками про необхідність кваліфікованих спеціалістів на ринку праці, можливість розвивати свій потенціал у розробленні нових технологічних рішень та устаткувань. Була чудова нагода побачити на власні очі справжню лінію розливу негазованих напоїв в функціонуючому стані, міні пивоварню, в якій можна приготувати крафтове пиво та насолодитися глибоким та незабутнім смаком, хімічний реактор неймовірних масштабів, та інші важливі апарати, завдяки яким ми отримуємо якісні продукти на полицях магазину. Враховуючи той факт, що більшість із нас поціновувачі естетики, велика увага також приділяється дизайну упаковки, тому наш університет готує фахівців у галузі комп’ютерних технологій дизайну та виготовлення упаковки. Було продемонстровані роботи студентів у вигляді 3D-моделях, макетах, що насправді свідчить про талановиту молодь та уважне ставлення викладачів.
Наступною естафету перейняла кафедра технології м’яса і м’ясних продуктів, яка славиться успішними випускниками та досвідченими спеціалістами в м’ясопереробній галузі. Окремо лектором було наголошено на завчасне планування свого навчання, складання вступних екзаменів, бо вмотивовані абітурієнти обирають те, що їм до душі, і досягають кращих результатів.
Ароматами смачних страв зустрів школярів факультет готельно-ресторанного та туристичного бізнесу. Кожен міг бути свідком метушливої роботи студентів на кухні та хімічної лабораторії контролю якості продуктів, і впевнитися, що більша частина часу навчання приділяється саме практичним навикам. Лектори пригощали гостей чаєм та печивом, а навкруги панувала доброзичлива атмосфера.
А далі учасники потрапили у лабораторії кафедри біотехнології і мікробіології, де дізнались про особливості професії біотехнолога та можливості працевлаштування за спеціальністю. Після чого розпочалась практична частина студій. Школярі дізнались про особливості будови нуклеїнових кислот, їх роль у спадковості, а також, як і коли вони були відкриті та яким чином функціонує генетичний код у всіх живих клітинах. І далі розпочалась практична частина студій, де кожен учасник долучився до цікавого та унікального досліду – виділення молекул ДНК з клітин Escherichia coli. Учні під контролем спеціалістів проводили власноруч процес виділення генетичної інформації з мікроорганізмів у декілька стадій з додаванням різних реагентів, центрифугуванням у пробірках типу Еппендорф і візуалізацією молекул ДНК у розчині. На завершення заходу усі присутні отримали солодкі пам’ятні призи із символікою кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ та мали можливість поставити питання декану факультету біотехнології та екологічного контролю Наталії Грегірчак про спеціальність біотехнолога, навчання в університеті та особливості вступної кампанії цього року.
До наступної зустрічі з майбутніми вступниками нашого факультету!