Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Курс «Кризова психологічна допомога»: не розгубитись самому та надати психологічну допомогу іншим

У сьогоднішніх реаліях багато людей відчувають кризові психологічні стани, тому дуже важливо розуміти що з нами відбувається та що можна зробити для покращення самопочуття. Зараз як ніколи актуальними є знання у галузі кризової психологічної допомоги, які можна отримати на курсі «Кризова психологічна допомога», розробленому Наталією Шейко - психологинею Центру психологічної підтримки Національного університету харчових технологій. Весь курс розрахований на 4 заняття, сумарно 10 годин роботи, включаючи перегляд лекцій та виконання домашніх завдань. Своїми враженнями після проходження курсу ділиться здобувачка групи БТ-3-1, Охмакевич Анастасія:

«З матеріалів курсу я зрозуміла, що будь-яка наша емоційна реакція на ненормальні події, які відбуваються навколо, нормальна. Реакція на сильний стрес може бути різна: страх, апатія, ступор, шок, рухове збудження, агресія, нервове тремтіння, плач або істерика – і цього не варто соромитись, не варто тримати емоції в собі, інакше це призведе до психосоматичних хвороб у майбутньому. З кожним із цих кризових психологічних станів потрібно працювати, на курсі ми розглядали що робити у кожному випадку.

Також для мене важливо було розібратися що таке стрес, які його фізіологічні прояви та як можна зменшити його руйнівний вплив на організм. Пані Наталя розказала про техніку медитації «Шар світла», використання ефірних олій, значення повноцінного сну і контролю харчування.

Для мене було відкриттям, що першу психологічну допомогу може надавати людина без психологічної освіти. Головне, щоб хелпер сам був у ресурсному стані, лише тоді він зможе дійсно допомогти іншим. Допомога потрібна не тільки населенню, але і психологам/хелперам, адже вони теж люди, які відчувають різні емоції. Ми розглянули що включає у себе перша психологічна допомога та які принципи її надання. Цікаво, що іноді варто просто побути поруч з людиною, навіть нічого не говорити.

Після кожної лекції було запропоновано виконати цікаві домашні завдання. Ми писали щоденник війни, вдячності, аналізували своє оточення, проте найцікавішим для мене було спілкування з партнером підтримки. Партнер підтримки – це людина, яка також проходить курс, з якою потрібно обговорювати що я відчувала у перший день війни, проговорити свої страхи, різні ситуації, у яких я продуктивна чи непродуктивна, розказати про невпевненість та що я зрозуміла на цьому курсі.

Загалом курс мені допоміг розібратись у власних емоціях від час воєнних дій, і, якщо знадобиться, я зможу надати першу психологічну допомогу іншим людям.

Я дуже вдячна пані Наталії за змістовний, потрібний та цікавий курс «Кризова психологічна допомога» і всім рекомендую його пройти.»

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка