Море, пісок, теплий вітерець... Саме так можна описати літо більшості учнів, абітурієнтів та студентів. Але тільки не студентів-науковців кафедри мікробіології і біотехнології НУХТ.
Упродовж декількох років Дар’єю П’ятецькою (здобувач вищої освіти ступеня доктора філософії за спеціальністю 162 «Біотехнології та біоінженерія») разом з Наталією Клименко (магістрант І року навчання) було проведено ряд вегетаційних дослідів з метою збільшення врожайності сільськогосподарських культур на базі Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України. І це літо не стало винятком.
Перед молодими науковцями була поставлена задача не тільки збільшити врожай томатів, а ще й захистити їх від бактеріозів. Поставленої мети було досягнуто за рахунок комплексного підходу до обробки томатів. Для збільшення врожайності кореневу систему рослин обробляли розведеними препаратами фітогормонів, синтезованих Nocardia vaccinii ІМВ В-7405, а для захисту від фітопатогенних бактерій – обприскували розчином поверхнево-активних речовин штаму ІМВ В-7405, яким притаманна антимікробна активність.
І вересень показав, що недаремно було проведено 90 днів, а іноді і ночей, за пошуками літератури, роботою в теплиці та статистичною обробкою отриманих результатів. Ми зібрали свій урожай томатів і дуже задоволені результатом!
Літо – це не тільки час для відпочинку і засмаги, а й можливість для самовдосконалення. Адже так приємно бачити результат своєї роботи. І хоч наші досягнення не такі відомі як у Роберта Коха чи Луї Пастера, але ми всі добре знаємо, що все велике починається з малого.