Нещодавно в науковому читальному залі бібліотеки нашого університету відбувся другий науково-практичний семінар на тему «Бібліографічна та реферативна база даних SCOPUS», який відвідали магістранти кафедри біотехнології і мікробіології разом з доцентом Оксаною Скроцькою. На семінарі завідувач відділу інформаційних технологій Інна Путіліна розповіла присутнім про основні функціональні можливості системи, а також про можливість користуватись ресурсом бази даних SCOPUS з 1 листопада 2017 р. по 31 жовтня 2018 р. через локальну мережу бібліотеки з автоматизованих робочих місць в науковому читальному залі та читальному залі періодичних видань. Магістранти нашої кафедри дізнались багато корисної і цікавої інформації, зокрема, як здійснювати пошук документів у базі даних SCOPUS, продивитись профіль автора та можливість його коригування, профіль організації, індекс Хірша, наукові журнали, які індексуються цією базою даних.
Інна Путіліна розповіла присутнім, що до введення індексу Хірша, престиж науковця визначався кількістю його публікацій, але при цьому не враховувався інтерес наукової спільноти до даних публікацій. Адже можна написати велику кількість статей, які нікого не цікавлять. Тому у 2005 р. американський фізик Хорхе Хірше запропонував визначати індекс, що ґрунтується на кількісті публікацій науковця і кількості цитувань даних публікацій.
Також магістранти дізнались, яким чином у базі даних SCOPUS відображається рівень цитованості, тобто затребуваності певного журналу науковим співтовариством, оскільки в результаті ранжирування кожен журнал потрапляє в один з чотирьох квартилей: від Q1 (найвищого) до Q4 (найнижчого). Найбільш авторитетні журнали належать, як правило, до перших двох – Q1 і Q2.
До речі, презентація даного семінару розміщена в інституційному репозитарії на сторінці http://dspace.nuft.edu.ua/jspui/handle/123456789/26078, тому всі бажаючі можуть з нею ознайомитись.
Ми дуже вдячні співробітникам нашої бібліотеки за цікавий і інформативний семінар.