Починаючи з 2012 р., на кафедрі біотехнології і мікробіології з’явилася унікальна можливість. Випускники коледжів та технікумів, які навчались за спорідненими спеціальностями, можуть продовжувати здобувати біотехнологічну освіту на кафедрі за скороченим терміном навчання. Цього року ряди студентів факультету БТЕК поповнились багатьма випускниками медичних коледжів. Провчившись семестр у НУХТ, більшість з них показали високий рівень підготовки, тому їм було запропоновано виконувати науково-дослідну роботу на базі провідних наукових установ м. Києва.
Своїми враженнями поділилася випускниця Першого Київського медичного коледжу Юлія Кульбаєва: «Коли найкращим студентам кафедри біотехнології і мікробіології було запропоновано займатися науковою роботою, я та ще одна студентка, Юлія Петровці, яка також вступила на факультет БТЕК після закінчення медичного коледжу, але на перший курс, вирішили скористатися даною можливістю. І не пожалкували. Адже нас направили для виконання наукової роботи в Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України у відділ вітамінів і коензимів до професора кафедри біотехнології і мікробіології Кучмеровської Тамари Муратівни, яка і стала нашим науковим керівником.
Дослідження, які ми проводимо на базі інституту, безпосередньо стосуються медицини, а саме присвяченні детальному розгляду ускладнень цукрового діабету (ангіопатії, ретинопатії, міопатії). Для проведення такого роду досліджень і створення картини захворювання використовуються лабораторні миші. У тканинах нирок, серця, печінки, мозку, підшлункової залози здорових та хворих на цукровий діабет мишей, я та Юлія разом із співробітниками визначаємо білок, щоб зрозуміти вплив цієї хвороби на організм в цілому.
Загалом враження від наукової роботи досить позитивні. Ми маємо можливість самостійно виконувати роботу, проводити дослідження та опрацьовувати результати, що є дуже відповідальним процесом. Ставляться до нас як до повноправних членів команди, за що ми дуже вдячні працівникам відділу.
У майбутньому результати, отримані під час виконання наукової роботи, стануть основою наших дипломних робіт. За допомогою навичок і отриманих знань ми без проблем зможемо виконувати ряд досліджень та передавати свої знання іншим. Я вірю, що досвід роботи в науковій установі допоможе знайти хорошу роботу і розвиватися у даному напрямку. Це гарний старт на шляху до успіху».