Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Навчання онлайн продовжується: екскурсія пивоварнею «Ципа»

Онлайн-навчання у цей, вкрай непростий для нашої України, час залишається чи не єдиним можливим способом не перервати підготовку висококласних фахівців, так потрібних нашій Батьківщині. Не зважаючи на такий суттєвий недолік дистанційної освіти як відсутність безпосереднього контакту між учасниками освітнього процесу, вона все ж має і ряд переваг. Зокрема це і можливість залучити різні неформальні технології навчання, серед яких і цікаві, змістовні онлайн-екскурсії. Так, деканка нашого факультету, Наталія Грегірчак, організувала екскурсію гуцульською крафтовою пивоварнею «Ципа», до якої мали можливість долучитись здобувачі та викладачі кафедри біотехнології і мікробіології, а також колеги з кафедри біотехнології бродіння і виноробства. Своїми враженнями від такого заходу поділились здобувачі-біотехнологи групи БТ-3-3.

Синявська Дар’я: «У цей нелегкий для нашої країни час викладачі Національного університету харчових технологій роблять все можливе для того, щоб студенти якомога якісніше могли опанувати матеріали та всебічно розвивались. Так, для здобувачів факультету Біотехнології та екологічного контролю, сьогодні було проведено онлайн-екскурсію гуцульською крафтовою пивоварнею «Ципа», заснованою у 2015 році, яка знаходиться в одному із найпрекрасніших куточків нашої країни – мальовничому закарпатському селі Кваси, яке славиться своїми цілющими мінеральними водами.

Як відомо, пиво є одним із найдавніших напоїв, які споживає людство, але його виробництво користується неабияким попитом і на сучасному ринку. Створювати якісне та смачне пиво – це справжнє мистецтво, що складається із багатьох складних процесів, структуру яких досить лаконічно нам пояснила здобувачка НУХТ – Ольга Розмеріця, яка безпосередньо працює мікробіологом на даному підприємстві.

Ольга розповіла, що пивовари броварні “Ципа” використовують солод, хміль та дріжджі переважно з країн Європи та Сполучених Штатів Америки для виготовлення продукту, а також відкрила найголовніший секрет – варіння відбувається на основі джерельної карпатської води, яка зумовлює неповторний смак гуцульського пива.

Особливо цікавим було почути про кожен етап та нюанси магії створення живого пива. Процес пивоваріння починається із підготовки води, процесу солодження, серцем створення даного продукту є процес затирання, коли подрібнений солод змішують з водою і залишають на деякий час постояти, потім відбувається фільтрування, освітлення та охолодження сусла, роздільне бродіння, згодом відбувається природне дозрівання, після якого здійснюється контроль систем розливу, а далі продукція потрапляє на полички магазинів.

Досить цікавим є те, що пивоварня «Ципа» у своєму арсеналі має понад 100 різних сортів пива, які надаються для споживання та задоволення потреб поціновувачів.

Однозначно про цю зустріч можна ще багато і багато розповідати, адже особисто у мене виникло безліч приємних вражень, але головне – дана зустріч була дуже корисною та інформативною у всіх аспектах. Я впевнена, що кожен з нас сьогодні дізнався для себе щось нове, і що ми можемо пишатися давньою українською традицією європейського пивоваріння, яку сьогодні успішно бережуть і розвивають в Україні.

Хочу подякувати Ользі, яка провела блискучу онлайн-екскурсію та відповіла на всі питання, що виникли у процесі її розповіді, а також декану факультету Біотехнології та екологічного контролю – Наталії Грегірчак та викладачам, які були залучені для проведення даного заходу».

Негретова Вікторія: «У такий складний час нам випала чудова нагода відвідати онлайн-екскурсію гуцульською крафтовою броварнею «Ципа», що допомогло нам хоча б на деякий час відволіктись від теперішнього часу та зануритись у світ створення пива. Історія пивоварні дуже цікава та надихаюча, оскільки все починалось з маленької броварні, яка переросла в самостійний пивний завод, який нині стрімко розвивається, фахівці якого постійно придумують щось нове та неймовірне, не перестаючи дивувати українців.

Вариться пиво за допомогою німецького обладнання «Braumeister» на воді з місцевого високогірного джерела, яка майже не піддається обробці. Використовують тільки натуральні складові – солод, хміль та дріжджі, які закуповуються у чеських та німецьких постачальників. Після варіння пиво «відпочиває» не менше місяця в холодному підвалі.

Всі сорти пива «Ципа» є нефільтрованими, не піддаються хімічній обробці, при цьому ведеться постійна перевірка якості води та стерильності обладнання за допомогою сучасних методів контролю виробництва.

Я з захопленням слідкувала за розповіддю студентки нашого Університету про кожен етап приготування пива: від зберігання компонентів до розливу готової продукції по пляшкам та етикетування.

Було дуже цікаво побачити, як сучасне виробництво поєднує українські традиції пивоваріння з новітніми технологіями.

Щиро вдячна студенці 4 курсу кафедри біотехнології продуктів бродіння і виноробства Ользі, яка з захопленням та любов’ю до своєї справи розповідала про процес створення пива та деякі його особливості, що нікого не залишило байдужими. Це була дійсно змістовна розповідь не тільки по виробництву, але і по лабораторному контролю всіх етапів процесу». 

Щиро дякуємо Олександру Шаталову – керівнику гуцульської крафтової броварні "Ципа", пані Ользі – нашому екскурсоводу та її керівникам в стінах університету – завідувачу кафедри біотехнології продуктів бродіння і напоїв професору Анатолію Куцю та доценту цієї ж кафедри Роману Мукоїд, які скерували і допомогли Олі в навчанні та роботі за дуальною формою і доєдналися до он-лайн зустрічі.

 

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка