Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Неймовірна подорож еволюцією або різноманіття тваринного світу від минулого у майбутнє…

Нещодавно наша група мала змогу відвідати зоологічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час екскурсії ми поринули у дивовижний світ тварин. На прикладі величезної колекції метеликів переконались у майстерності матінки природи створювати красу. Цю колекцію, яка налічувала 550 тис. екземплярів з різник куточків світу, музею надав Лев Андрійович Шелю́жко, Проходячи між стендами, прослідкували еволюцію живих організмів, починаючи від найпростіших, губок, коралів, кишковопорожнинних, членистоногих, закінчуючи найвищою еволюційною і харчовою ланкою – ссавцями. Кількість експонатів вражає, хоча ми бачили далеко не всю частину із 680000 тис. одиниць, що міститься в фонді музею.

Не можливо не сказати про колекцію птахів, які зібрані з усіх куточків нашої планети і звичайно України. Ми бачили пінгвінів і страусів, величних соколів та орлів, перепілок та фазанів, лелек та грифів. Сподобалась колекція сов, особливо біла сова, адже саме така сова приносила пошту в романі «Гаррі Потер»))))). На жаль, представлені експонати птахів, яких вже не зустрінеш на Землі. Наприклад, мандрівний голуб, якого описав Жак Картьє ще в 1534 році. Після того, як сталося масове заселення європейцями Північної Америки (ХІХ століття), і почалося бездумне знищення одного з наймасовіших видів, що коли-небудь населяли нашу планету. 1 вересня 2014 року виповнилося 100 років з моменту смерті останнього мандрівного голуба: голубка Березня померла в зоопарку Цинциннаті (США) у віці 29 років.

Також вразив розмір кита кашалота, скелет якого простягається через всю залу зоологічного музею (цікаво, що представники одного виду можуть «спілкуватись» на відстані понад 600 км одне від одного).

Всю свою розповідь екскурсовод доповнював цікавими фактами (наприклад, про можливість колібрі здійснювати політ «заднім ходом» для збереження енергії), жартами (про папуг жако, які вважаються найталановитішими папугами, здатними до звуконаслідування, можуть запам'ятати більше 1500 слів), що робило його розповідь захопливою та кумедною)))

Часто наш екскурсовод згадував про харчову промисловість і роль тієї чи іншої тварині в ній. Адже, ми як студенти Національного університету харчових технологій повинні це знати  (наприклад, про «кришталеве м`ясо» з медуз, що є звичною їжею в Японії, про смакові властивості морського огірка – голотурії та про LAL-тест з голубої крові мечихвоста). Екскурсія стала корисною для нас усіх.

Враження від екскурсії одногрупників:

Вадим Гайдамака: «В целом, музей понравился. Поражен его размерами и количеством экземпляров (как для университета). Особенно впечатлил скелет морского обитателя, который тянулся почти через весь музей. Было интересно смотреть на каждую полку или шкаф, учитывая, что я благосклонно отношусь к зоологии и биологии в целом. Больше всего понравились зала с птицами и "отдел" сухопутных хищников. Рассказчик доносил информацию интересно, иногда разбавляя ее шуткой или анекдотом. Я приятно для себя провел время, учитывая, что в моей жизни немного разнообразия».

Ліда Нестеренко: «Дізналася багато нового завдяки музею і чудовому екскурсоводу».

Катя Тиква: «Сподобалась велика кількість скелетів».

Арина Сарницька: «Як інсектофоба вразили комахи, а особливо метелики».

Юра Цимбалюк : «Сподобалось розповідь про членистоногих та омарів».

Влада Лозіна: «Сови були класні».

Нестор - Кака сподобався всім.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка