Упродовж осіннього семестру 2022-2023 н.р. здобувачі групи БТ-4-1 Ростислав Коваль та Анна Воробей опановували вибіркову освітню компоненту «Біоінженерія (клітинна, генетична)» обсягом 5 кредитів ЄКТС на базі кафедри технології біологічно активних сполук, фармації та біотехнології Національного університету «Львівська політехніка». Таку можливість здобувачі отримали в рамках реалізації програми академічної мобільності в межах угоди про співпрацю щодо реалізації програм внутрішньої академічної мобільності між Національним університетом харчових технологій та Національним університетом «Львівська Політехніка» (http://surl.li/edqnr).
Здобувачам було дуже цікаво вивчати предмет на базі іншого університету, відчути на собі їх методи викладання та систему оцінювання, котра дещо відрізняється від системи оцінювання у НУХТ. Мабуть найбільше нас вразила чуйність лектора дисципліни, Романи Омелянівни Петріної, котра з розумінням ставилася до студентів, котрі спочатку не могли знайти себе у новій атмосфері та освітній програмі. Незважаючи на певні технічні труднощі, котрі виникли на початку семестру та тягнулися до середини семестру, викладач завжди знаходив час, щоб вислухати здобувачів, чи прийняти їхні роботи. Напевно, найбільш цікавою і водночас найбільш незвичною частиною курсу були задачі, котрі вимагали від здобувачів задіювати не лише здобуті знання, а і логіку, а в деяких випадках – навіть фантазію.
Також сподобався сам «менталітет» Львівської політехніки, у якій ніхто не давить дедлайнами, а до останнього дозволяє студентам реабілітуватися у разі невдачі. Це саме ми можемо сказати і про свій рідний НУХТ, адже викладачі завжди йдуть назустріч студентам і дозволяють доздавати пропущені теми. Проте для нас, киян, котрі звикли отримувати більшість балів протягом семестру, а не на екзамені, як це і відбувалось у рамках даної дисципліни, перспектива провалити екзамен була доволі насторожуючою, але ми все ж впевнено склали обидва його етапи: письмову та усну компоненти. Підсумовуючи, можемо сказати, що, незважаючи на усі технічні проблеми, досвід вивчення дисципліни на базі іншого ЗВО є дуже цікавим та захоплюючим, тому дуже рекомендуємо іншим ентузіастам з Національного університету харчових технологій приєднуватися до програми академічної мобільності, що неабияк розширить ваше уявлення про біотехнологію та біоінженерію.
здобувачі БТ-4-1 Ростислав КОВАЛЬ та Анна ВОРОБЕЙ