Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Перлина інженерної біотехнологічної освіти

Біотехнолог – хто це? Що він робить? Чим заробляє собі на життя? Такі питання ставлять собі люди, коли чують це слово. Коли ти вирішуєш поступити на кафедру біотехнології і мікробіології, ти думаєш: «О, це певно, пов’язано з біологією і технікою – треба спробувати!». На першому курсі все стає заплутаніше, тебе завалюють різними навчальними предметами і лише «Біологія клітини» направляє тебе на шлях істинний. Весь другий рік ти почуваєш себе впевнено – авжеж ти ж не якийсь там першокурсник. Але все таки не розумієш, що ти тут робиш, і чому тебе тут учать. На третьому курсі, тебе жорстоко кидає з хмар на землю спочатку «Загальна мікробіологія», «Загальна біотехнологія», «Генетика», а потім «Біохімічні основи мікробного синтезу». І якщо чесно, під кінець курсу ти вже ні про що не думаєш, окрім шляхів анаболізму та катаболізму.

І ось, четвертий курс. Перша пара з «Основ проектування», ти відчуваєш, що відповідь, на запитання, яке стоїть у тебе перед очима ось вже 4 роки, майже в тебе в руках! І ось в голові чується різкий звук «КЛАЦ»!!! – пазл склався!! Ти зрозумів, для чого тебе готували ці важкі три роки – ти здатен та повинен проектувати біотехнологічні підприємства з повним циклом виробництва!

А от, яким чином ти маєш це робити, і як використати попередньо накопичені знання тобі допоможе лектор дисципліни «Основи проектування» – Карлаш Юрій Васильович. На цих парах студенти отримують фундаментальні знання для виконання головної місії біотехнолога – спроектувати економічно рентабельне та ефективне біотехнологічне виробництво. Як навчає студентів, завідувач нашої кафедри Пирог Тетяна Павлівна: «Біотехнолог, має змусити рости мікроорганізми практично на воді, досягнувши при цьому максимальних концентрацій цільового продукту».

Окремо, хочеться відмітити. що випускники саме нашої кафедри володіють необхідними знаннями та навичками і здатні повністю самостійно спроектувати біотехнологічне підприємство, що якісно відрізняє їх від випускників інших навчальних закладів.

Щоб не бути голослівним, студенти четвертого курсу, які виконують наукову роботу на нашій кафедрі, не лише займаються дослідженнями та науковими публікаціями, а й проектують на основі своїх доробок технології виробництва відповідних цільових продуктів.

Так, студенти 4-го курсу Герштман Артем та Костейков Назар проектують виробництво поверхнево-активних речовин для біоремедіації нафтових забруднень у воді. Гаврилкіна Дар’я розробляє технологію комплексного бактеріального добрива, а Луцай Дар’я та Макієнко Вероніка проектують виробництво поверхнево-активних речовин з антимікробними властивостями, для використання їх як компонентів миючих та дезінфікуючих засобів, що здатні замінити синтетичні аналоги.

Таким чином, знання отримані з предмету «Основи проектування» є одним із головних для професії біотехнолога і ми, студенти кафедри біотехнології і мікробіології, можемо цими знаннями похизуватися!

Хочеш отримати якісну біотехнологічну освіту – тоді тобі до нас!

Артем Герштман, студент 4 курсу

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують Перлина інженерної біотехнологічної освіти