В наші часи можна почути безліч негативних висловлювань стосовно генетично модифікованих рослин, але ця галузь все ж таки має велике майбутнє. І хоч для більшості маніпуляції з генами – це щось на рівні неземних цивілізацій, та для нас студентів ІІІ курсу спеціальності «Біотехнології та біоінженерія» це звична справа.
У жовтні минулого року розпочалась наша наукова робота у Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України. Упродовж трьох місяців ми здобули багато корисних навичок та не менш цікавих знань, ніж в університеті. Спочатку було трохи боязно зробити щось не так: побити посуд, неправильно приготувати поживне середовище, зламати pH-метр, але під пильним наглядом нашої магістрантки другого року навчання Наталії Жалій нам було набагато спокійніше і вдавалось уникнути помилок. І хоч інколи в нашому середовищі з меристемами проростають гриби, ми продовжуємо відточувати свої вміння.
Не покладаючи рук, ми вдосконалюємо наше розуміння своєї професії, та усієї галузі в цілому. Дуже приємно бачити як теорія, вивчена нами на парах з генетики, обертається реальністю в наших руках – виділення ДНК, вирощування калусних культур, опанування методу полімеразної ланцюгової реакції, трансформація рослин. Хоч це тяжка, та потребуюча всецільної віддачі праця, під час неї дуже приємно спостерігати метаморфози, що зароджуються на наших очах!
Юля Лисенко, Влада Ткачова (студентки ІІІ курсу)