Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Як студенти-біотехнологи на «Єнамін» завітали

«Краще один раз побачити, ніж сто разів почути» - вирішили студенти групи БТ-3-3 і, у супроводі доцента кафедри БТМ Вікторії Красінько, вирушили на екскурсію до ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Єнамін». Справа в тому, що про «Єнамін» ми всі чули багато цікавого: і що організовано підприємство не так давно, у 1999 році, але вже здобуло міжнародне визнання і співпрацює на рівних з провідними фармацевтичними, біотехнологічними компаніями і науковими центрами багатьох країн Європи, а також Китаю, Північної Америки, Австралії та Японії, і що є на сьогодні однією з найбільших в Україні компаній, що займається науковими дослідженнями в галузі тонкого органічного синтезу та розробкою методик синтезу нових органічних сполук для первинного біологічного скринінгу, і що має надпотужну наукову базу і тому там можна «вживу» подивитися на найсучасніші прилади для проведення аналізів. Отже не скористатися можливістю завітати на екскурсію на таке цікаве підприємство ми не могли. Тим більше, що організатором цього заходу виступив співробітник сектору ЯМР-досліджень і, одночасно, студент групи БТ-3-4ск, Олексій Астахов, який і став нашим гідом на «Єнаміні».

Із великою цікавістю ми відвідали лабораторію препаративної хроматографії, де побачили найсучасніші рідинні та газо-рідинні хроматографи і почули розповідь про особливості хроматографічного аналізу.

Другою зупинкою була лабораторія скрінінгу і аналізу новосинтезованих органічних сполук, де ми мали нагоду познайомитись із сучасними тенденціями у розробленні нових потенційних лікарських засобів, а також особливостями їх аналізу, почути про особливості люмінесцентного, імунолюмінесцентного та інших методів аналізу і знову були приємно вражені найсучаснішим оснащенням лабораторії.

Для нас, як для біотехнологів, показали і дещо особливе: спеціальну лабораторію, в якій одержують тестові білкові сполуки на основі культивування генно-інженерних штамів Escherichia coli та бакуловірусів. Показали нам і банк культур еукаріотичних клітин, які теж використовуються для біотестування новосинтезованих потенційних ліків.

Останньою зупинкою була лабораторія ЯМР-аналізу, де ми побачили найпотужніші в Україні прилади для зняття ЯМР-спектрів, почули цікаву розповідь про сфери застосування цього методу і мали змогу на власні очі побачити наскільки швидко (за 3-5 секунд) можна розшифрувати складну структуру органічної сполуки.

Ми дуже вдячні керівництву і співробітникам ТОВ «НВП «Єнамін» за надзвичайно пізнавальну екскурсію!

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка