Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Біотехнологія – понад усе!

Двадцять перше століття називають століттям біотехнології. І дійсно, в наш час біотехнологія відіграє ключову роль у багатьох аспектах людського життя, а пептиди, рибонуклеотиди та дезоксирибонуклеотиди значать зараз не набагато менше ніж андрони, фотони чи тахіони. То що, виходить, бути біотехнологом нині модно? І чим нині зайняті уми найвидатніших біотехнологів сучасності?

Нещодавно досвідчені викладачі та молоді науковці зібрались на ІІ міжнародній науково-практичній інтернет-конференції «Проблеми та досягнення сучасної біотехнології», що проходила попри воєнні дії. В інтернет-конференції взяли участь вчені з провідних університетів України та іноземні спеціалісти, а також здобувачі освітніх рівнів «бакалавр», «магістр» та «доктор філософії» кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Відкривала конференцію завідувачка кафедри біотехнології Національного фармацевтичного університету Наталя Хохленкова, яка привітала усіх учасників та побажала їм терпіння та наснаги у цей нелегкий час. Нам дуже приємно, що пані Наталя привітала колектив нашої кафедри із знаменною подією – отриманням зразкової акредитації ОНП «Біотехнологія» третього освітньо-наукового рівня «доктор філософії».

Серед доповідачів було багато науковців з Харкова, який, попри залишені війною рани, тримає оборону і залишається українською столицею студентства, центром освіти та науки.

І звісно ж, що викладачі кафедри БТМ НУХТ не могли оминути своєю увагою цю подію, зокрема своїм виступом потішила старший викладач кафедри Олена Гудзенко з доповіддю на тему: «Протеолітична активність культуральної рідини ґрунтових бактерій». Вона детально розповіла про одержання ферментів мікробного походження з виділених з ґрунту нових штамів Bacillus sp. А1, А2, А3. За результатами проведених досліджень, встановлено, що дві культури Bacillus sp. А2 і А3 проявляли високу протеолітичну активність при глибинному культивуванні. Зауважимо, що тематика даної роботи є актуальною, адже обумовлюється практичною відсутністю вітчизняних біотехнологій ферментних препаратів при широких сферах їх застосування, наявністю мікробних продуцентів протеаз та перспективою розробки біотехнології отримання протеолітичних ферментів.

Саме такими та іншими цікавими, актуальними та практичними темами можуть займатись фахівці-біотехнологи, а дружелюбний склад кафедри БТМ обов’язково допоможуть зацікавленим студентам на науковій ниві. Адже на нашій кафедрі функціонує студентський гурток «BIOTECH», де юні біотехнологи реалізують свій науковий потенціал.

Під час роботи конференції прозвучало багато доповідей на різноманітні тематики. Адже майже у всіх сферах сучасного життя присутня біотехнологія, а отже потрібні біотехнологи. Продукти харчування, ліки, екологічні пакувальні матеріали – продукт кропіткої праці мікроорганізмів, помноженої на біоінженерний геній. Навіть у фешн-індустрії біотехнологія знайшла своє застосування: синтез нових барвників, екологічна утилізація старого одягу – робота спеціалістів з мікросвіту. Ще 10 років тому ніхто не міг навіть уявити фешн-гриби, а сьогодні – це реальність. Тож можна з впевненістю сказати, що біотехнологія зараз в моді, у всіх сенсах цього слова.

Конференція пройшла на високому професійному рівні. Завжди корисно, цікаво та дуже приємно брати участь у таких заходах. Хочемо щиро подякувати організаторам та доповідачам конференції за цікавий науковий матеріал та доповіді, котрі мають важливе науково-практичне значення!

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка