Ось і пройшли два незабутні дні Хакатону Farmak Science Start 2.0. На самому початку івенту, під час знайомства з учасниками і моєю командою, я зрозумів, що на мене чекає фантастичний досвід фармацевтичних розробок.
Отримавши завдання – створити лінійку лікарських засобів (ЛЗ) на основі нової оригінальної молекули з противірусною активністю, наша команда Fox приступила до роботи. Але наш колектив слабо представляв методику розробки і проектування ЛЗ у поставленому завданні. Проте після першої зустрічі з нашим ментором, яка довела до нас основні поняття, а також методики необхідні для фармацевтичної розробки, кожен з нас відчув себе молодим Аристотелем, який отримав "secreta vitae" від свого учителя – Платона. Після генерації плану закипіла робота: розпочався пошук патентів, наукових публікацій, специфікацій, нормативних документів.
Комунікувати нам допомогло створення Zoom-конференції, де ми коректували свої плани і дії 24/7 , спільний Google-док дозволив не тільки поєднати частини нашої доповіді, а ще постійно виправляти недоліки і допомагати один одному. Успішне виконання технічного завдання було зумовлено не тільки чітким планом дій, а й різнобічністю нашої команди: серед нас були хіміки-технологи, фармацевти, біотехнологи. Всі ці фактори, а також сумлінна праця сприяли продуктивній роботі і створенню нового генетичного противірусного препарату - Ретровіну з АФІ Ритонавір у двох лікарських формах, а також організація ліній виробництва цих ЛЗ.
Саме під час хакатону я остаточно зрозумів наскільки важливими для біотехнолога фармацевтичної галузі є знання, отримані з дисциплін "Промислова технологія лікарських засобів", "Фармацевтична хімія", "Фармакологія", "Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв".
Спасибі команді Fox за класну атмосферу, продуктивну працю і хороший результат. Окремо хочу подякувати нашому ментору Борщевській Марині Іллінічні – керівнику департаменту біотехнології АТ "Фармак", за допомогу в організації роботи і надання безцінного досвіду та знань у сфері фармацевтичних розробок.
Дмитро Дзядук, БТ-4-1