Лекція випускниці кафедри Олексієнко Зої (http://www.btmb.com.ua/lektsiiu-chytaiut-vypusknyky-kafedry-biotehnologiji-i-mikrobiologiji), яка викликала дискусію між лектором Скроцькою Оксаною Ігорівною та студентом Лабовкою Іваном стосовно доцільності використання новітньої продукції мікробіологічного контролю та її перевагами над іншими, зокрема, у порівнянні з продукцією компанії «bioMérieux» в якій працює Ваня, спонукало викладача дисципліни «Молекулярна біотехнологія» Оксану Ігорівну запропонувати Вані ознайомити студентів з сферою його роботи і розповісти про можливості застосування продукції, яку він представляє та чим вона краща, у порівнянні з конкурентами. Ваня одразу ж підхопив ідею. Батл був назначений на одну з наступних лекцій.
Одразу ж, з початку презентації студенти зрозуміли, що головною відмінністю між продукцією, яку презентували два випускники, був масштаб виробництва, на якому використовують дані прилади та експрес-тести. Був розглянутий мікробіологічний аналізатор Vitek 2, який на даний момент функціонує в таких медичних центрах як Інститут серцево-судинної хірургії імені М.М. Амосова та Інститут мікробіології та імунології ім. І.І. Мечникова, також в компанії-лідера лабораторних аналізів Сінево та на фармацевтичному підприємсті «Фармак». Студентів вразили швидкість ідентифікації бактерій впродовж 5-7 годин, а найголовніше те, що прилад визначає літичну концентрацію антибіотика для бактерій, що були ідентифіковані. Також розгорілась гаряча дискусія стосовно приладу Bact/ALERT, який використовується у всіх центрах крові в Європі, завдяки надзвичайно швидкому визначенні наявності сепсису в крові і не тільки. З його допомогою можна проводити експрес аналізи стосовно наявності патогенів будь-якої проби рідини організму людини. Взагалі було продемонстровано багато відео з 3D моделювання процесів, які відбуваються в апаратах, що звичайно, перехоплювало подих у всіх, хто слухав лекцію. Було і трішки заздрості, коли дійшли до приладів мікробіологічної лабораторії, таких як Previ Color, який використовується для фарбування бактерій за Грамом і може здійснювати 300 фарбувань за 5 хв та приладу Masterclave-09, який здійснює відразу ж 3 функції: приготування, стерилізацію та розлив поживного середовища в чашки, і це все відбувається автоматично, що змусило студентів, особливо, які виконують наукову роботу, замріятись про наявність таких приладів у лабораторіях, в яких вони працюють.
Надзвичайно інформативна лекція закінчилася спільною дискусією про майбутнє та застосування генетичної інжерії в конструюванні таких експрес аналізаторів.
Дякуємо Вані за цікаву та інформативну лекцію!