Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Мікробіологічна чистота лікарських засобів

В останній день off line навчання з дисципліни «Мікробіологія, санітарія, гігієна виробництв з основами НАССР» здобувачі біотехнологи 4 курсу змогли дізнатися про мікробіологічний контроль нестерильних лікарських засобів (НЛЗ) від Валентина Моцара, інженера технологічної лабораторії центральної лабораторії фармацевтичної розробки (ЦЛФР) АТ «Фармак».

Здобувачі дізналися, що серед показників, які характеризують якість ліків, — таблеток, капсул, розчинів, мазей тощо, які не стерилізують у процесі виробництва, є їх мікробіологічна чистота. ЛЗ, до яких не висуваються вимоги щодо стерильності, як правило, контаміновані мікроорганізмами. Наявність у ЛЗ мікроорганізмів небажана у зв’язку з ризиком інфікування хворого (при контамінації препарату патогенною мікрофлорою) і можливі зміни фізико-хімічних властивостей. А вміст мікроорганізмів у сировині залежить значною мірою від його походження, способу й умов виробництва, особливо якщо при цьому мав місце контакт із повітрям і водою. Крім мікробних токсинів, мікроорганізми виробляють органічні кислоти й аміни, які також можуть бути токсичними для людини. Високий рівень мікробної контамінації ЛЗ може стати причиною утворення речовин, що викликають алергічні реакції.

Про ці та інші цікаві особливості мікробіологічного контролю у виробництві НЛЗ студенти встигли дізнатися та подискутувати на лекції та поділитися враженнями.

Кожен студент-біотехнолог ще з першого курсу розуміє всю важливість мікробіологічної чистоти на підприємствах, особливо з виготовлення лікарських засобів. Вже з 3-го курсу нами вивчаються теоретичні аспекти недопущення контамінації продукту під час роботи у різних класах чистоти на фармацевтичному виробництві. А як це виглядає на практиці?

Про це нам розповів випускник факультету БТЕК – Моцар Валентин, який працює інженером відділу розробки лікарських засобів у компанії "Фармак". Насамперед Валентин нагадав правила підготовки персоналу для роботи в приміщеннях різного класу чистоти, розповів відмінності нашої та японської фармакопеї, про фактори, які впливають на якісь ЛЗ при виробництві, а саме: рух персоналу (що визначається терміном "мікробіологічна хода"), контамінуюче повітря, технічний одяг персоналу. Також розповів, що на виробництві завжди проводять перевірку кожної партії готового поживного середовища до використання. Нам дуже цікаво було почути думку самого Валентина, стосовно «Чи важливо вступати в магістратуру?», «Наскільки підприємства зацікавлені саме в випускниках НУХТу?», «Чи важко знайти роботу після практики?» і ще багато іншого. Валентин намагався якнайкраще донести нам найважливіші моменти забезпечення мікробіологічної чистоти на виробництві та контролінгу. І йому це вдалося! Ми не тільки закріпили пройдений за 3-й курс матеріал, а й «намотали на вус» нову цікаву інформацію. Дуже круто, що в наш час ми маємо таку можливість, як поспілкуватися з людиною , яка є професіоналом в своїй справі, і це круто, що можна перейняти неабиякий досвід, почути про переваги та труднощі з якими можна стикнутися при виробництві. Можна навіть на хвилинку поринути в вир цієї праці та відчути себе справжнім працівником компанії. Тому ми вдячні Грегірчак Наталії Миколаївні та доповідачу Валентину, що організували для нас, студентів 4-го курсу, таку зустріч, на котрій ми могли дізнатися більше нюансів стосовно нашої майбутньої професії. Окрім цього у нас була можливість задати питання не лише стосовно робочої діяльності, а також і подальшого навчання в університеті, адже невдовзі вже захист дипломів та вступ до магістратури.

Гаврилюк Єлизавета, Бондарчук Анастасія,

Красько Мар'яна – студентки 4 курсу

 

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Вступникам Студенти-біотехнологи рекомендують Мікробіологічна чистота лікарських засобів