Нещодавно магістранти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» відвідали ПАТ «Фармак» у рамках освітнього проекту #Farmak_Lab.
Студенти нашої кафедри вже втретє приймають участь у даному заході (Участь у проекті Farmak Lab: практичний досвід від фахівців фармацевтичної галузі та Проект ПАТ «Фармак» - Farmak Lab). Проект дуже популярний, адже дає змогу заглянути всередину інноваційного фармацевтичного підприємства, побачити на власні очі, як працюють спеціалісти на найсучаснішому обладнанні світових виробників. У студентів з’явилося розуміння того, що двері підприємства їм завжди відчинені, адже ПАТ «Фармак» чекає на молодих і цілеспрямованих людей. Цьогоріч проект був проведений для 20 студентів і викладачів із 4 вищих навчальних закладів.
Своїм багатим досвідом і знаннями з молоддю поділилась команда відділу фармаконагляду, які розповіли студентам про аспекти безпеки лікарських засобів та основні ризики при їх застосуванні. Начальник відділу фармаконагляду Галина Кардеро розповіла про всі перипетії, які пов’язані з роботою клінічної фармакопеї. Після доповіді вона відповіла на питання у жвавій дискусійній формі, що особливо відзначили студенти. Начальник сектору з оцінювання сигналів і ризиків відділу фармаконагляду Владислав Весна у своїй доповіді зосередив увагу на проблемах якості готової продукції.
Для студентів провели екскурсію й показали, як працює лідер фармацевтичної галузі на прикладі двох цехів: із виготовлення м’яких желатинових капсул та інсулінів. Студенти мали змогу побачити лінію виробництва назальних крапель «Евказолін», «Нафтизин» (в скляному та поліетиленовому флаконах), очних крапель «Візин», сиропу «Едем», а також інсуліну, зокрема підготовку флаконів, розлив стерильного розчину інсуліну та закупорку і контроль на включення. Також показали систему Bottle-pack – виготовлення і заповнення пластикових флаконів для рідких лікарських засобів та окрему установку для заповнення скляної тари водними та масляними розчинами. Процес упаковки наче загіпнотизував учасників екскурсії. Те, що побачити не змогли, допитливі студенти дізнавалися у представників цеху протягом екскурсії. Загалом, студенти були приємно вражені та захоплені рівнем організації виробництва, і що, нарешті, побачили вживу те, про що їм розповідали на лекціях.
Зустріч завершилась урочистим врученням сертифікатів і маленьких подаруночків на згадку. Студенти залишилися під враженням від побаченого та почутого і дуже вдячні співробітникам та керівництву ПАТ «Фармак» за організацію освітнього проекту #Farmak_Lab та можливість безпосередньо прийняти у ньому участь.