Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Погляд у майбутнє: неймовірні враження від Farmak_Lab 2023

Активні форми навчання відчиняють вікно у світ подій та можливостей. Участь магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології у освітньому заході Farmak_Lab 2023 від флагмана фармацевтичної галузі України АТ «Фармак»  стало не лише вікном у світ сучасних технологій та інновацій у біотехнології і фармації, але й унікальним шансом зануритися в атмосферу високопрофесійного середовища фармацевтичної галузі. Масштабність та значимість цієї події для майбутніх фахівців у галузі біотехнології і мікробіології важко переоцінити. Своїми враженнями поділились учасники події - магістранти нашої кафедри, які навчаються за спеціальністю "Біотехнології та біоінженерія" ОПП "Промислова та фармацевтична біотехнологія".

«Відвідуючи онлайн екскурсії від АТ «Фармак», я завжди мріяла потрапити по той бік екрану та побачити все на власні очі. Як на диво, мріям притаманно здійснюватись. Нещодавно нам випала унікальна можливість взяти участь у Farmak_Lab 2023 «Сучасні методи аналітичного контролю в фармацевтичному виробництві» та відвідати аналітичний відділ лідера фармацевтичного ринку України.

Спочатку ми з великою цікавістю прослухали лекцію від HR-фахівця АТ «Фармак» Віталії Красулі про компанію, її здобутки, які дійсно вражають та надихають, а також про перспективи кар’єрного росту від лаборанта до керівних посад.

Потім Юлія Кондратова, яка є начальником відділу аналітичної розробки Департаменту досліджень та розробки АТ «Фармак», розповіла про важливість аналітичної хімії для перевірки лікарських засобів на відповідність стандартам та навела приклади новітніх технологій, методів аналізу, що використовуються у фармацевтичному виробництві, після чого провела неймовірну екскурсію у «свої володіння», де показала все обладнання про яке розповідала та охоче давала ґрунтовні відповіді на всі питання, які виникали. Під час екскурсії у лабораторію ми змогли впевнитись, що контроль за виробництвом здійснюється дуже ретельно, забезпечуючи пацієнтам високоякісні ліки.

Farmak_Lab 2023 надав гарну можливість поглибити розуміння сучасних тенденцій у сфері аналітичного контролю фармацевтичної галузі та впевнитись в його необхідності».

Вікторія НЕГРЕТОВА, магістрантка групи ПФБ-1-1М

«Нам пощастило побачити на власні очі аналітичну лабораторію відділу R&D АТ «Фармак», де відбувається справжня магія, а саме: створення нових лікарських засобів та їх тестування. Але перед тим HR-фахівець Віталія Красуля розповіла про цінності передового фармацевтичного підприємства, яким безумовно є АТ «Фармак», можливості кар՚єрного зростання, націленість на інновації, та головне – забезпечення якісними і доступними ліками України та багатьох інших країн, куди експортується продукція підприємства. Потім ми слухали цікаву лекцію від кандидата біологічних наук Юлії Кондратової, яка є начальником відділу аналітичної розробки Департаменту R&D АТ «Фармак», на тему: «Сучасні методи аналітичного контролю у фармацевтичному виробництві». Мене вразило різноманіття аналітичного обладнання, наявного на підприємстві. Майже всі різновиди хроматографів із різноманітними детекторами були представлені. Скажу відверто: дуже важливо побачити в дії те обладнання, про яке нам раніше розповідали на парах, зокрема доцент Вікторія Красінько на лекціях з дисциплін «Методи контролю біотехнологічних виробництв» та «Новітні напрями у біотехнології та фармації». Пані Юлією було зауважено, що з кожним роком вимоги до продукції все більш жорсткіші. І кожен раз необхідні надзвичайно точні і відтворювані методи, тому хіміки-аналітики Департаменту R&D АТ «Фармак» постійно шукають та валідують нові способи аналізу. Нам також наголосили, що робота хіміком-аналітиком вимагає надзвичайної скрупульозності, уважності та терпіння. Коли ми опинилися в аналітичній лабораторії, то відразу відчули інтенсивний темп – вимірювальні апарати були завантажені пробами, а хіміки напружено вдивлялися у результати вимірювань. Юлія Анатоліївна із захопленням розповідала, як відбувається «відшліфовування» нових методик створення ліків, зазвичай генериків, яка велика праця хіміків, технологів, мікробіологів  та інших працівників стоїть за цим. Кожен з них невпинно приділяє велику частину свого життя забезпеченню дієвих та безпечних ліків. Це неймовірно складно, але саме спільна робота професіоналів з різних спеціальностей зумовлює нові звершення».

Марія ДЗЮБА, магістрантка групи ПФБ-1-1М

«Було надзвичайно цікаво потрапити на АТ «Фармак» та познайомитись з інформацією про компанію, дізнатися про цікаві кар’єрні можливості на підприємстві, послухати лекцію про аналітичні методи контролю. Почувши про хроматографію, спектрофотометрію та титриметрію, я зрозуміла, що матеріал дисциплін, які викладають в Університеті, зокрема, «Методи контролю біотехнологічних фармацевтичних та харчових виробництв», а також «Новітні напрями у біотехнології і фармації», справді буде нам у нагоді при працевлаштуванні до Департаменту досліджень та розробки. Під час екскурсії до аналітичної лабораторії ми на власні очі побачили рідинні хроматографи та мас-спектрометр, а також апарати, що імітують середовища шлунку і ротової порожнини для більш точного і якісного аналізу поведінки розроблених лікарських засобів у подібних умовах. Не стану приховувати: приємно було і пригоститись кавою-чаєм та солодощами під час кава-брейку та отримати подарунки від компанії».

Анастасія ОХМАКЕВИЧ, магістрантка групи ПФБ-1-1М

 Ми надзвичайно вдячні керівництву та співробітникам АТ «Фармак» за чудову можливість взяти участь у надзвичайно інформативному та корисному освітньому заході, за таку дивовижну можливість потрапити в аналітичну лабораторію R&D найсучаснішого фармацевтичного підприємства та приємні спогади, які залишаться в учасників разом із пам’ятними подарунками від компанії.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка