Упродовж року співробітники фармацевтичної компанії «Фармак» проводять зустрічі зі студентами вищих навчальних закладів в рамках освітнього проекту #Farmak_Lab. І студенти-біотехнологи кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ завжди приймають участь у даному заході. І цей рік не став виключенням.
Невід’ємно частиною будь-якого етапу життєвого циклу лікарського засобу є належна практика документування. Цей факт беззаперечно відомий нашим студентам-біотехнологам, які знають, що GDP – це не випадкове сполучення літер, оскільки вони вже мають базові поняття стосовно вимог до ведення документації на фармацевтичному підприємстві завдяки вивченню таких дисциплін як: «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв» та «Системи менеджменту якості у виробництві». Проте таких теоретичних знань стає замало, коли справа доходить до реальних кейсів. Так, уміння вести документацію на підприємстві є справжнім мистецтвом, хист до якого має не кожен. Тому, аби долучити студентів до нього, у рамках освітнього проєкту #Farmak_Lab, 22 грудня 2020 року, провідний інженер сектору документації відділу забезпечення регуляторної відповідності – Чернюк Оксана – поділилася секретами керування документацією на фармацевтичному підприємстві.
Загалом проєкт #Farmak_Lab орієнтований на ознайомлення всіх бажаючих з певними особливостями роботи такої великої компанії як Фармак. На даному заході були присутні викладачі та студенти з різних курсів нашої кафедри, які дізналися багато нового для себе, що свідчить про те, що завжди актуально навчатися і вдосконалювати свої професійні навички.
Під час доповіді кваліфікованих фахівців таких, як Заболотна Віталія Вікторівна і Чернюк Оксана Миколаївна, учасники дізналися багато нового, що стосується історії становлення і успіху підприємства, дана інформація завжди буде корисною, адже знання такого тернистого шляху до мети дозволить прокласти свій шлях і отримати бажані результати.
Завдяки даному заходу всі присутні мали унікальну можливість отримати знання з управління внутрішньою документацією фармацевтичної системи якості не з підручників і методичних рекомендацій, а від реальних майстрів своєї справи. Так, у ході заходу студенти дізналися про рівні документації на фармацевтичному підприємстві, етапи життєвого циклу документів, діючі форми для внесення записів, а також про належну практику ведення записів. Для закріплення отриманих знань, Оксана Миколаївна запропонувала у форматі практичного кейсу розглянути процедуру створення документу у системі електронного документообігу. Так, учасники #Farmak_Lab мали можливість на власні очі побачити, як створюються, рецензуються і реалізуються електронні формати СОПи у режимі реального часу. По закінченню зустрічі слухачі отримали ґрунтовні відповіді на всі питання, які виникли під час доповідей.
Освітній проєкт #Farmak_Lab у форматі онлайн-тренінгу дав учасникам безцінний шанс широко ознайомитись із процесами управління документацію, відкрити для себе нові аспекти професії інженера сектору документації, а також розширити свої знання з GDP загалом. Хочемо щиро подякувати організаторам #Farmak_Lab за готовність ділитися своїми знаннями і навичками, що є безумовно вагомими для професійного росту майбутніх біотехнологів. Будемо раді новим зустрічам!
Софія Цапко, Костянтин Цвєтков,
здобувачі кафедри БТМ