Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Співпрацюємо з науковими установами: прокачуємо наукові скіли

Ферменти як біокаталізатори містяться в усіх тканинах, клітинах і біологічних рідинах та забезпечують перебіг хімічних реакцій у живих організмах. Їм також належить провідна роль і в метаболізмі цінних мікробних продуктів синтезу.

Визначенням активності ферментів для дослідження синтезу вторинних метаболітів також займаються і наші здобувачі освітнього ступеня «Магістр» ОПП «Промислова та фармацевтична біотехнологія» на базі Інституту мікробіології та вірусології ім. Д. К. Заболотного НАН України згідно договору про співпрацю. Так, Воробей Анна, наукова тематика якої пов'язана з розробкою комплексного мікробного препарату для застосування його у рослинництві, досліджує вплив наявності у середовищі культивування продуцентів попередників біосинтезу ауксинів та гіберелінів на активність ключових ферментів синтезу стимуляторів росту рослин та поверхнево-активних речовин, які характеризуються високою антимікробною щодо фітопатогенних бактерій активністю.

Результати досліджень дадуть змогу встановити як саме попередники біосинтезу фітогормонів залучаються до метаболізму продуцентів і, відповідно, синтезу екзометаболітів бактерій Rhodococcus erythropolis ІМВ Ас-5017, Acinetobacter calcoaceticus ІМВ В-7241 і Nocardia vaccinii ІМВ В-7405.

Також не менш важливим є встановлення впливу попередників біосинтезу стимуляторів росту рослин на біологічну активність поверхнево-активних речовин. Визначення активності ферментів дасть змогу встановити чи впливає наявність попередників у середовищі культивування продуцентів на антимікробну щодо фітопатогенних бактерій активність комплексу поверхнево-активних речовин, склад і властивості  якого можуть змінюватися залежно від умов культивування. На додаток до цього, результати досліджень дадуть змогу встановити на якому етапі метаболізму відбувається вплив попередників на синтез поверхнево-активних речовин.

Виконання експериментальної наукової роботи на базі науково-дослідних інститутів дають змогу здобувачам-біотехнологам удосконалити свої знання та практичні навички, які будуть необхідні у подальшій професійній діяльності.

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Співпрацюємо з науковими установами: прокачуємо наукові скіли