Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студент-біотехнолог на фармацевтичному шляху: Історія мого успіху

Всім привіт, мене звати Захаров Артур, навчаюся на 4 курсі ОПП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» та сьогодні хочу поділитися з вами своєю захоплюючою історією навчання та подальшої кар’єри. На початку цього семестру мені пощастило пройти практику на фармацевтичному підприємстві ТОВ «Фармекс Груп». Для мене це був захоплюючий час, де я мав можливість познайомитися з реальними виробничими процесами та впровадити свої знання у практичну діяльність.

Ця практика стала ключовим моментом у моєму професійному розвитку, оскільки після успішного завершення практики мене запросили працювати на це підприємство, і наразі я займаю посаду фахівця з валідації у лабораторії з валідації.

Поєднання навчання та роботи виявилося викликом для мене, але воно того варте. З одного боку, важко балансувати між виконанням лабораторних і практичних занять з різних дисциплін та вимогами роботи, але з іншого боку, це дозволяє мені набувати цінний досвід у реальному виробничому середовищі, що допомагає більш глибоко зрозуміти теоретичні аспекти отримані на парах.

Можу сказати, що навчання в університеті грає важливу роль у моєму професійному зростанні. Теоретичні знання, отримані під час лекцій та практичних занять, стають фундаментом моєї професійної компетентності та допомагають краще розуміти принцип роботи фармацевтичного підприємства.

Ще однією з навичок що дає навчання в університеті є вміння спілкуватися. Вміння спілкуватися — головне на роботі, це дозволяє вирішувати питання та знаходити нові знайомства, так під час роботи на ТОВ «Фармекс Груп» я познайомився з Мозоль (Короленко) Аліною (випускниця 2015 р.), що також навчалася в Національному університеті харчових технологій на кафедрі БТМ. Наразі вона займає посаду начальника відділу забезпечення якості. Пропоную вам ознайомитися з інтерв'ю з Аліною, де вона поділиться своєю історією успіху, розкаже про свій кар'єрний шлях та підкреслить важливість отриманих знань під час навчання в НУХТ.

Як ви почали свою кар'єру на ТОВ «Фармекс Груп» і як швидко Вам вдалося досягти нинішньої посади?

Все почалося з розміщення мого резюме на одному з сайтів пошуку роботи і незабаром після цього я отримала телефонний дзвінок від представника компанії ТОВ «Фармекс Груп», який запросив мене на співбесіду, у результаті чого мені запропонували роботу на посаду фахівця із якості у відділі забезпечення якості. Завдяки ґрунтовним знанням, отриманим у нашому університеті, та можливостям для професійного розвитку в компанії, за півтора роки я отримала підвищення до посади провідного інженера із якості, а ще через півтори роки мені вдалося зайняти посаду начальнику відділу. Важливу роль відіграла моя участь у різних внутрішніх і зовнішніх тренінгах, а також підтримка з боку керівництва. Цей шлях не був легким, але завдяки підтримці колег і високому рівню підготовки в університеті, я змогла досягти поставлених цілей.

Які знання, отримані під час навчання, були найбільш корисними у Вашій роботі?

В першу чергу, це практичні навички роботи в лабораторії, також знадобилися знання з дисципліни проектування виробництва та основи мікробіології. А особливо важливими для мене стали навички роботи з лабораторним обладнанням та розуміння нормативної документації фармацевтичної та харчової галузей, яку ми детально розглядали під час навчання. Не менш важливими стали знання з менеджменту та організації виробництва, які надалі допомогли мені ефективно управляти відділом і комунікувати з іншими підрозділами компанії.

Які труднощі виникали на початку кар'єри і як Ви з ними справлялися?

На початку кар'єри найважчим було адаптуватися до постійно змінюваних регуляторних вимог та нормативної документації щодо стандартів якості, і швидко реагувати на них. Проте завдяки постійному розвитку та самовдосконаленню, підвищенню кваліфікації та підтримці колег я змогла подолати ці труднощі.

Як Ви вважаєте, якими мають бути основні напрямки підготовки сучасних студентів, щоб вони могли успішно працювати у фармацевтичній галузі?

Важливо, щоб студенти отримували не лише теоретичні знання, але й мали змогу застосовувати їх на практиці. Також необхідно постійно оновлювати навчальні програми відповідно до новітніх тенденцій та розвитку технологій у фармацевтиці. Крім того, варто приділяти увагу розвитку «soft skills», таких як командна робота, комунікація та управління проектами, оскільки у фармацевтичній, в принципі як і в будь якій галузі, співпраця з іншими фахівцями та взаємодія з клієнтами є невід’ємною частиною професійної діяльності.

 Що порадите студентам, які хочуть працювати у фармацевтичній галузі та досягти в ній успіху?

Моя головна порада — не бійтеся вчитися новому і постійно вдосконалюйте свої навички. Знання, які ви отримуєте в університеті, дуже важливі, але також важливо мати практичний досвід. Використовуйте можливості для участі в конференціях, семінарах та тренінгах, це допоможе вам краще підготуватися до реальних умов роботи, а також дасть не лише знання, але й безцінний досвід, який високо цінується роботодавцями.

Щоб досягти успіху необхідно завжди бути уважними до деталей постійно навчатися новому, оскільки фармацевтична галузь постійно розвивається, і необхідно бути в курсі новітніх технологій та методів, щоб залишатися конкурентоспроможними на ринку праці. І, звичайно, ніколи не бійтеся запитувати та вчитися у своїх колег.

 Здобувач вищої освіти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» групи БТ-4-1 Артур ЗАХАРОВ

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Студент-біотехнолог на фармацевтичному шляху: Історія мого успіху