Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти-біотехнологи на лекції з альтернативних методик мікробіологічного контролю

День вівторка у студентів четвертого курсу напряму підготовки  «біотехнологія» факультету біотехнології, технології цукру та водопідготовки, почався не зовсім із стандартної лекції з дисципліни «Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР» (лектор, доц. Грегірчак Н. М.). Для висвітлення теми про сучасні альтернативні методи  мікробіологічного контролю харчових, біотехнологічних, фармацевтичних виробництв Наталія Миколаївна запросила начальника відділу промислової мікробіології ТОВ «Укрбіо» – Артема Слободянюка — представника французької компанії «BioMerieux», засновником якої є Марсель Мерье який, доречі,  був учнем Луї Пастера. У 1897 році він відкрив лабораторію в Ліоні, яка почала пропонувати іншим лабораторіям свої поживні середовища для ідентифікації тих чи інших мікроорганізмів, щоб з однієї сторони спростити проведення мікробіологічного аналізу,  з іншої – компанія почала заробляти та примножувати свої доходи. На даний момент «BioMerieux» є однією з провідних компаній в Європі з продажу приладів та поживних середовищ для лабораторій з контролю якості харчової та фармацевтичної продукції.

Лектор розповів  про еволюцію від звичайної лабораторії якості, (недоліком якої є велика кількість персоналу, що потребує великої оплати праці, високі енергозатрати тощо) до автоматизованої лабораторії з контролю якості, перевагами якої є: мінімум персоналу, що веде до меншої оплати праці, збільшення швидкості та якості аналізу, можливість проведення більшої кількості аналізів порівняно з неавтоматизованою лабораторією та безпека лаборанта. Далі Артем розповідав про важливість застосування в автоматизованих лабораторіях якісних поживних середовищ для підрахунку санітарно-гігієнічних показників та селективного виділення, ідентифікації патогенних мікроорганізмів.

Доповідач зробив порівняння традиційних методів мікробіологічного контролю та нових альтернативних методів, одним з яких є системи контролю  «Vidas», які використовуються  більш ніж  3500 лабораторіями у світі, а в Україні їх лише 25! Дані системи мають наступні переваги – швидкість та простота проведення аналізу в порівнянні з традиційним дослідженням  за нормами ISO 6579:2002. Артем також розповів про альтернативний протокол для підрахунку санітарно-гігієнічних показників, який не потребує великої кількості чашок Петрі, багаторазових пересівів і мікроскопіювання. Звичайно, студенти, які виконують науково-дослідну роботу, змогли оцінити можливості використання такої лабораторії при аналізі мікробіологічної безпеки досліджуваних зразків порівняно з традиційними методами, якими вони користуються.

І на завершення лектор показав забір проб повітря в аудиторії  аспіраційним методом та віддав одноразову чашку Петрі учасникам наукового гуртка «Biotech» для аналізу мікрофлори повітря в аудиторії.

Хочеться подякувати  Артему Слободянюку за цікаву та інформативну лекцію та побажати натхнення і подальшої співпраці !

 

Події у світлинах

 Захисти бакалаврів. Червень 2024 р. 

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка