Наприкінці березня для здобувачів-біотехнологів 4-го курсу вперше відбулась унікальна лекція від провідної фармацевтичної компанії «Дарниця», яка працює з далекого 1930 року. На сьогодні, кожна шоста упаковка ліків на аптечних полицях нашої країни виготовлена саме на «Дарниці», а у продуктовому портфелі міститься близько 180 лікарських препаратів!
Під час зустрічі присутні поринули у 3D тур фармацевтичною компанією «Дарниця», а саме відвідали:
1. Виробництво інфузійних розчинів.
2. Виробництво мʼяких форм.
3. Виробництво твердих форм.
4. Виробництво інʼєкційних розчинів і крапель.
5. Виробництво стерильних антибіотиків.
Головною метою зустрічі було ознайомлення здобувачів із менеджментом проєктів фармацевтичного виробництва, який включає в себе такі ключові етапи:
- Старт-проєкт, тобто складання статуту, що є бізнес-документом, в якому вказується вся необхідна інформація, достатня для розробки планів проектів та подальшої реалізації. Це своєрідний паспорт проекту, так званий URS (специфікація вимог користувача).
- Наступним етапом є формування комади проєкту, де вказуються інженери, операційний блок, інсталяційна група, виробнича група, підрозділ технічного обслуговування і власне визначається керівник проєкту, який спрямовує і організовує роботу команди на всіх стадіях проєкту.
- Формування концептуального проєкту (СS): складання попередніх Блок-схем основних технологічних процесів, створення попередніх планувальних рішень, перелік основного обладнання, тобто свого роду нарис майбутнього проєкту.
- Функціональний проєкт (FS), що включає плани виробництв, планувальні та архітектурні рішення, схеми процесів та матеріальні потоки, схеми потоків повітря, перепади тиску, режими роботи HVAC, підключення до енергоресурсів.
- Важливим етапом є кваліфікація проєктів (DQ), яку мають пройти URS, СS та FS, адже якщо проєкт не відповідає вимогам GMP, то і збудований виробничий об'єкт також не буде відповідати.
- Після кваліфікації складається детальний проєкт (DS), що містить в собі всі креслення та схеми нашої розробки, специфікацію для всіх аспектів виробничого процесу, документацію по контролю якості, екологічні та енергетичні оцінки, вимоги до безпеки.
- Після усіх зазначених етапів відбувається впровадження проєкту.
Дякуємо спеціалістам фармацевтичної компанії «Дарниця» за те, що надали цінну та ґрунтовну інформацію для нас, студентів 4 курсу, напередодні розробки та підготовки кваліфікаційної роботи.
Здобувачки спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Катерина Гвоздецька та Анастасія Онищенко, БТ-4-1