Поглиблення hard skills є надзвичайно важливим для здобувачів під час спілкування з фахівціями галузі. І нашою кафедрою вже тривалий час використовується така форма співпраці із стейкхолдерами. Ось і зараз наші здобувачі мали змогу прослухати цикл лекцій «З досвідом у майбутнє» від АТ «Галичфарм», з яким ми маємо договір про співпрацю.
На одній із зустрічей спікер Христина Папарига, керівник групи операційного контролю відділу контролю якості АТ «Галичфарм» прочитала лекцію: «Відбір проб у виробництві лікарських засобів» згідно вимог до відбору проб.
Процедура відбору проб - це послідовність операцій, що виконуться з обʼєктом і гарантує, що проба буде відповідати якості предʼявленої партії
Власне отримані знання в цій області є дійсно дуже важливими, адже все, що приходить на підприємство і що виходить з виробництва – проходить через відділ контролю якості! Процедура відбору проб - це послідовність операцій, що виконуться з обʼєктом і гарантує, що проба буде відповідати якості предʼявленої партії.
А далі враження наших здобувачів:
Анстасія Онищенко, БТ-4-1: «Розпочали з простого – зі знайомства із загальними термінами. Потім розглянули принцип НВП щодо відбору проб, загалом наголосили на правильному формування вибірки, правильності відбору проб, адже це є невід’ємною частиною забезпечення якості. Також більш детально розповіли про регламентовану документацію (інструкції, стандартні робочі процедури з відбору проб і тд.), реєструючу документацію, протокол відбору проб та про акти про списання. Нас познайомили із загальними вимогами для цієї процедури, обладнанням та інструментами, що використовуються, та вимогами до них. Було цікаво дізнатися щодо маркування проб, адже є певні особливості. Етикетки використовують згідно затвердженої інструкції: для відбору сировини на ідентифікацію; для відбору сировини, пакувальної продукції та допоміжних матеріалів; для маркування зразків для проведення контролю та архівних зразків; для відбору субстанцій та напівпродуктів хімічного цеху; для відбору нерозфасованої продукції ТФЦ та розфасованої не промаркованої продукції ХЦ.
Така лекція від фахівця галузі створила відмінну навчальну можливість і збагатила наші знання у галузі якості та контролю продукції. Впевнена, що отримана інформація, стане цінним ресурсом для подальшого навчання та розвитку. Вона допоможе легше розуміти і впроваджувати концепції відбору проб та контролю якості у майбутній роботі.»
Катерина Гвоздецька, БТ-4-1: «Ми дізнались, що процедура безпосереднього відбору проб охоплює:
•
відбір проб;
•
формування репрезентативної проби та розподіл в контейнери
•
маркування контейнерів: - з яких відбирались проби ( при наявності первинного пакування); - в які відбирались проби;
•
протоколювання (протокол відбору проб, Log-book).
Крім того, ознайомились з загальними вимогами до відбору проб, до приміщення для проведення даної процедури, до конструкції інструментів, розглянули типи пробовідбірників (рідинний, трьохрівневий, PharmaSpoon, одноразовий) та їх сфери застосування. До того ж нашу увагу було зосереджено на відборі зразків для контролю ідентичності, маркуванні проб, зберіганні контрольних взірців. Під час зустрічі пані Христина продемонструвала нам навіть зразок плану відбору проб та приклади оформлення маркувальних етикеток. Варто зауважити, що відібрані проби після здійснення контролю забороняться долучати до продукції, з якої була відібрана проба, та повертати назад у виробничий процес! Висловлюємо щирі слова вдячності пані Христині за те, що поділилась з нами рідкісною інформацією, дана лекція є надзвичайно актуальною та важливою для сьогодення, адже саме правильний відбір проб є невідʼємною частиною забезпечення якості продукту!»
Анна Косяк, БТ-4-1: «В рамах дисципліни "Мікробіологія, санітарія і гігієна виробництв з основами НАССР» на лекції «Відбір проб у виробництві лікарських засобів» ми розглянули які існують плани, інструкції СРП, документацію, що відіграє важливу роль при реєстрації. Також більш детально зосередилися на питання пробопідготовки, взяття, які існують попередні дії перед відбором. Дуже дякую за лекцію та за можливість поглибити знання, які, я впевнена, знадобляться в подальшому майбутньому при роботі у фармацевтичній галузі.»