Нещодавно студенти-біотехнологи мали чудову нагоду зануритись у світ фармаконагляду разом із уповноваженою особою з фармаконагляду та керівником відповідного відділу ПРАТ «Дарниця» В’ячеславом Турком. Гостьова лекція «Фармаконагляд. Що це і які перспективи для сьогоднішніх студентів?» стала справжнім інтелектуальним драйвом для студентів 4 курсу бакалаврату ОП «Біотехнології: фармацевтична, промислова, харчова, природоохоронна» та магістрів 1 курсу ОП «Промислова та фармацевтична біотехнологія».
Лектор уміло поєднав теорію з реальними кейсами, зокрема розповів про уроки, які фармацевтична галузь винесла з талідомідної трагедії. Життєвий цикл лікарського засобу, як виявилось, – це не лише хімічні формули і виробництво, а ціла історія з контролем, аналізом ризиків та відповідальністю на кожному етапі.
Особливо зацікавили здобувачів освіти порівняння оригінальних препаратів і дженериків – із перевагами, викликами та несподіваними нюансами. А завершення лекції перетворилось на справжню жваву дискусію: студенти активно ставили запитання, ділились думками й не хотіли прощатись із гостем.
Щиро дякуємо пану В’ячеславу за змістовну й надихаючу зустріч, а компанії «Дарниця» – за відкритість до студентської аудиторії та приклад справжньої фармацевтичної відповідальності.
здобувачки вищої освіти спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» Анастасія КОВІНЧЕНКО (БТ-4-1), Анастасія ОНИЩЕНКО (ПФБ-1-1М), Катерина ГВОЗДЕЦЬКА (ПФБ-1-1М)