Вже стало доброю традицією залучення випускників кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ до проведення гостьових занять із магістрантами спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія». Нещодавно саме таке заняття на запрошення викладачки дисципліни «Методологія та організація наукових досліджень» Оксани Скроцької було проведене випускницею кафедри 2018 р. Олександрою Шкут.
Під час навчання на кафедрі Олександра пішла паралельно працювати у фармацевтичну компанію «Юрія Фарм» і поєднувала навчання з роботою за спеціальністю. Спочатку працювала інженером-технологом наукового центру, а нині є провідним фахівцем з регуляторної експертизи медичних виробів фармацевтичної компанії «Юрія-Фарм». Саме особливостями своєї роботи і поділилась із магістрантами наша випускниця.
Здобувачі дізнались про особливості роботи відділу регуляторної експертизи медичних виробів ТОВ «Юрія-Фарм» та ознайомились із асортиментом продукції, яку випускає підприємство. Олександра розповіла, які нормативні документи використовуються на фармацевтичному підприємстві та пояснила, яким чином забезпечується процес з управління проектуванням та розробкою медичних виробів. Розповіла, як відбувається процес верифікації проектування та розробки і який фахівець здійснює його реалізацію. Також здобувачі дізнались про особливості трансферу на виробництво. Адже з метою формування єдиного інформаційного простору між лабораторією, де відбувається розробка медичного виробу та виробництвом процес трансферу технології виготовлення та контролю медичного виробу є обов’язковим етапом. Велику увагу Олександра приділила особливостям валідації проектування та розробки і в доступній для здобувачів формі пояснила, яким чином реалізується даний процес на виробництві. Наголосивши при цьому, що верифікація проекту не замінює його валідації.
Наостанок магістранти задали нашій гості питання, які їх цікавили і отримали на них відповіді. Ми дуже вдячні Олександрі Шкут за цікаву, корисну та професійно подану інформацію. Будемо раді подальшим зустрічам!