Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Вітаємо юних біотехнологів – переможців конкурсу наукових робіт за благодійної підтримки АРТЕРІУМ

Уже не перший рік АРТЕРІУМ підтримує молодих біотехнологів НУХТ, започаткувавши ще в 2020 році конкурс наукових робіт. Наші юні біотехнологи, незважаючи на усі негаразди, займаються науковими дослідженнями і щороку беруть  участь у конкурсі. До речі, це не перший захід, який реалізує АРТЕРІУМ в стінах нашого університету. Упродовж багатьох років співробітники АРТЕРІУМ постійно проводять навчальні тренінги, майстер-класи та вебінари для здобувачів спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія», на яких учасники пробують себе у ролі майбутніх фахівців та навчаються вести ділові переговори. Щороку здобувачі-біотехнологи, які навчаються на бакалавраті та в магістратурі НУХТ, проходять технологічну та переддипломну практику на базі Виробника продукції ТМ «Артеріум», підприємства «Київмедпрепарат». А після практики залишаються працювати у Корпорації. До речі, виконавчий директор АТ «Київмедпрепарат», Олександр Яцюк – випускник кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Наукові роботи оцінювала конкурсна комісія під головуванням Анни Єгорової, яка є директором з розвитку персоналу ТОВ «Триглав Інтернешнл», яке є партнером АРТЕРІУМ. На початку захистів наукових робіт Анна привітала усіх учасників та побажала їм наснаги та успіху на нелегкій науковій ниві. Членами конкурсної комісії були: Ігор Ключка – експерт з навчання та розвитку персоналу АРТЕРІУМ, а по сумісництву наш здобувач PhD; Андрій Вороненко – доктор філософії (PhD), випускник нашої кафедри, провідний інженер-технолог технологічної лабораторії дослідного центру АТ «Київмедпрепарат» (ТМ «Артеріум»); Антон Івасюк – провідний фахівець (з фармацевтичної розробки) АТ «Київмедпрепарат» (ТМ «Артеріум»), випускник кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ 2015 року. Від нашої кафедри до складу комісії увійшли декан факультету БТЕК Наталія Грегірчак, завідувач кафедри БТМ Віктор Стабніков та доцент кафедри Оксана Скроцька. Модерувала захід Наталя Корх – фахівець (з навчання персоналу) «АТ «Київмедпрепарат» (ТМ «Артеріум»), до речі, теж випускниця кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ.

Серед цьогорічних переможців конкурсу студентських наукових робіт за благодійної підтримки АРТЕРІУМ наші здобувачі бакалаврату та магістратури. Зокрема, Дар’я Благодир (БТ-4-2), яка представила роботу «Деструкція біоплівок під впливом поверхнево-активних речовин Acinetobacter calcoaceticus IМВ В-7241, синтезованих за наявності конкурентних грамнегативних бактерій». Науковий керівник – Тетяна Пирог, д.б.н., професор кафедри біотехнології і мікробіології НУХТ. Враховуючи масштабність проблеми біоплівкоутворення, метою наукової роботи Дарини є дослідження здатності поверхнево-активних речовин (ПАР) Acinetobacter calcoaceticus IMB B-7241 руйнувати бактеріальні та дріжджові біоплівки. При цьому самі ПАР були синтезовані при вирощуванні штаму IMB B-7241 у середовищі з відходами виробництва біодизелю та за наявності грамнегативних бактерій Enterobacter cloacae C-8. Таким чином можна вирішити одразу дві задачі – отримання корисного продукту і утилізацію токсичних сполук. Також слід наголосити, що застосування саме такої новітньої технології спільного культивування з конкурентними мікроорганізмами (біологічними індукторами) дозволяє підвищити антимікробну активність цільового продукту щодо досліджуваних тест-культур.

Наступним доповідав Ростислав Коваль (БТ-4-1), який виконав роботу на тему «Біогенні наночастинки срібла та можливості їх використання у медицині» під керівництвом Оксани Скроцької. Ростислав навів дані щодо можливостей застосування наночастинок срібла, як протибактеріальних, антивірусних, протигрибковах та антипухлинних агентів. При цьому усі дослідження стосувались біологічного способу отримання наночастинок, який є екологічним та безпечним у порівнянні з хімічними та фізичними методами. Також Ростислав дослідив біосинтез наночастинок срібла з використанням дріжджових метаболітів за різних температурних режимів.

Анна Воробей (БТ-4-1) під керівництвом професора кафедри Тетяни Пирог виконала дослідження на тему «Біологічна активність поверхнево-активних речовин Acinetobacte calcoaceticus ІМВ В-7241, синтезованих за умов інтенсифікації синтезу гіберелінів». Її робота присвячена розробці комплексного мікробного агропрепарату на основі ПАР та фітогормонів A. calcoaceticus ІМВ В-7241. Даний препарат планується використовувати у рослинництві з метою передпосівної обробки насіння для стимуляції росту та обробки вегетативних форм рослин для боротьби з бактеріальними захворюваннями.

Здобувачка магістратури Мар’яна Красько (ФБ-1-2М) презентувала наукову роботу «Дослідження антикандидозної активності дріжджових кілер-токсинів». Її науковим керівником є доцент кафедри Вікторія Красінько. Враховуючи ріст грибкових інфекцій, зокрема таких, що викликані дріжджами роду Candida, виникає потреба у пошуку нових антикандидозних засобів, якими можуть виступати кілер-токсини – білки, що синтезуються різними видами дріжджів та характеризуються широким спектром антимікробної активності. Тому метою даної роботи було дослідження здатності дріжджів з колекції культур кафедри біотехнології та мікробіології НУХТ синтезувати кілер-токсини з антикандидозною активністю.

Захисти робіт пройшли у доброзичливій атмосфері. Члени комісії задали учасникам багато різнопланових запитань, на які отримали вичерпні відповіді. Це був науковий захід, якій зібрав у собі професіоналів та молодих вчених, які шляхом діалогу, вирішували те чи інше питання, що стосувалося тематики досліджень здобувачів-біотехнологів.

Ми щиро вдячні АРТЕРІУМ та її партнерам за щорічну підтримку юних біотехнологів НУХТ. Адже такі заходи дають можливість нашим науковцям проявити себе та показати свої роботи, які в подальшому можна практично застосувати. Дякуємо членам комісії за корисні поради та настанови, і сподіваємось на подальшу співпрацю та на мирне небо над головою.

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Про кафедру Стейкхолдери Взаємодія зі стейкхолдерами Вітаємо юних біотехнологів – переможців конкурсу наукових робіт за благодійної підтримки АРТЕРІУМ