Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Ми впевнені у своєму майбутньому

«Ми впевнені у своєму майбутньому» – такий девіз студентів кафедри біотехнології і мікробіології від початку навчання в Національному університеті харчових технологій і до його завершення. Але усвідомлення суті цього твердження повною мірою приходить на третьому курсі, коли студенти починають вивчати переважну більшість спеціальних дисциплін.

Чітко визначена логічна послідовність вивчення навчальних дисциплін на кафедрі біотехнології і мікробіології дає змогу розпочати виконання дипломних проектів уже в осінньому семестрі 3-го курсу. Саме тоді студенти починають вивчати важливу фахову дисципліну «Загальна мікробіологія і вірусологія». Виконуючи курсову роботу з даної дисципліни, вони не тільки закріплюють знання, а й формують розділ майбутнього диплому «Обгрунтування вибору біологічного агента і його характеристика». У ході виконання курсової роботи студенти набувають нових знань, умінь, а також отримують навички в опрацюванні наукової літератури.

Фундамент закладено, залишається побудувати саму будівлю. У весняному семестрі 3-го курсу вивчаються такі дисципліни як «Основи наукових досліджень», «Нормативне забезпечення біотехнологічних виробництв», «Біохімічні основи мікробного синтезу», що в поєднанні з технологічними дисциплінами «Технологія мікробного синтезу лікарських засобів» та «Промислова технологія лікарських засобів» допомагають формувати певні професійні знання майбутнього біотехнолога, мікробіолога чи технолога з виготовлення лікарських засобів.

У процесі вивчення дисципліни «Основи наукових досліджень» студенти вчаться обґрунтовувати новизну майбутнього дипломного проекту, здійснювати вибір поживного середовища, описувати і складати технологічну схему виробництва цільового продукту, здійснювати якісний патентний пошук, користуватися пошуковими базами даних (PubMed та Kyoto Encyclopedia of Genes and Genomes, Enzyme Database тощо).

Слід наголосити, що під час вивчення спеціальних дисциплін студенти отримують не лише необхідні теоретичні, а й відповідні знання щодо інтенсифікації біотехнологічних процесів. Наприклад, після опанування дисципліни «Біохімічні основи мікробного синтезу» студенти мають навички регуляції процесів біосинтезу практично важливих продуктів мікроорганізмами та підвищення ефективності мікробних біотехнологій. Під час виконання курсової роботи з цієї дисципліни студенти працюють з базою даних Kyoto Encyclopedia of Genes and Genomes, складають схему біосинтезу цільового продукту, яка також є складовою майбутнього диплому.

Викладачі кафедри біотехнології і мікробіології, починаючи з третього курсу навчають проектувати діялнки біотехнологічних та фармацевтичних виробництв, а також і самі підприємства. Саме такий комплексний підхід до організації навчального процесу дає змогу студентам легко орієнтуватися у регламентах під час проходження практичної підготовки, що неодноразово вражало працівників підприємств (див. розповідь Юлії Пасік про проходження практичної підготовки на ФФ «Дарниця»).

Отож, попереду у третьокурсників ще безліч цікавих та захоплюючих предметів, вивчення яких допоможе у виконанні дипломного проекту та стане у нагоді під час майбутньої професійної діяльності. Не за горами той день, коли уже дипломовані випускники-біотехнологи впевняться, як і десятки їхніх попередників, що «як не крути, а вони впевнені у своєму майбутньому».

 

Події у світлинах

 Випуск магістрів. Лютий 2024 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2024 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2023 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2023 р. 

 89 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2023 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2023 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2022 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2022 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2022 р. 

 Посвята в студенти. Серпень 2021 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2021 р. 

 87 Міжнародна наукова конференція молодих вчених, аспірантів, студентів. Квітень 2021 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2021 р. 

 Посвята в студенти. Вересень 2020 р. 

 On-line захист квалiфiкацiйних робiт ОС "БАКАЛАВР". Червень 2020 р. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2020 р. 

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

Архів

Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка