Виноробство – не лише чудове мистецтво створення вин, але й складний біотехнологічний процес, який поєднує у собі традиції та сучасні досягнення науки. Як основна сировина, виноград, перш ніж стати ароматним і смачним вином, проходить ряд технологічних перетворень, що надають винним напоям різноманітних смакових профілів і вікових категорій.
Абсолютно з незвичної сторони можна оцінити вино в умовах мікробіологічної лабораторії кафедри БТМ у корисних наукових цілях. Адже саме тут можна розкрити даний напій «до самих кісточок» за допомогою ферментаційних та якісних реакцій, а також розглянути «головний двигун» процесу – винні дріжджові культури під мікроскопом. Саме цьому, не аби якому цікавому та пізнавальному заняттю, була присвячена нещодавня лабораторна робота здобувачів 4-го курсу на дисципліні «Харчові біотехнології» під керівництвом ст. викладача – Белемець Тетяни Олександрівни.
Лабораторне заняття дозволило частково поринути у процес виноробства, адже одним з завдань було приготувати мезгу та сік, розтираючи грона винограду у ступці. Але на цьому дослідження не припинялись! Визначення кількості спирту – може здатися головоломкою, але за час заняття, здобувачам це вдалося у повній мірі, завдяки такому етапу досліджень як підрахунок виділеного об’єму CO2, до та після ферментаційного бродіння отриманого виноградного «дорогоцінного соку».
Загалом виноробство – це набагато більше, ніж просто виноград. Коли мова заходить про винні дріжджі, – відкривається ціла нова ділянка дивовижного мікросвіту. Їх різноманітність у виноробстві подарує путівку у світ винного різноманіття завдяки різним штамам дріжджів, які використовуються під час ферментації. Кожен їх штам має свої унікальні властивості, які впливають на смак, аромат, та інші органолептичні характеристики напою. Від кращих шампанських до глибоких червоних вин, різні дріжджі утворюють градієнт смаків, дозволяючи створювати відомі напої по всьому світу. Отже, можна сказати, що дріжджі є справжнім секретним інгредієнтом у мистецтві виноробства, з яким вдалося ознайомитися під час лабораторного заняття, використовуючи приготовані препарати дріжджових культур.
Таким чином, виноробство – це справжня симфонія смаку, де технологія та наука об’єднуються для того, щоб створити вина, які дарують насолоду і відкривають перед біотехнологами безмежні можливості для дослідження та вдосконалення.