І знову студенти 4 курсу мали можливість поповнити свої знання, відвідавши, у рамках дисципліни «Біотехнологія культур рослин і тварин», лабораторію біотерапії раку Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології імені Ростислава Євгеновича Кавецького НАНУ.
Кожне лабораторне заняття залишає у пам’яті студентів інформацію про новітні досягнення у сфері експериментальної та клінічної онкології.
Цого ж разу з сучасними розробками у сфері отримання аутологічних та ксентенових вакцин для боротьби з раком молочної залози знайомив біотехнологів завідуючий лабораторією, кандидат біологічних наук, Генадій Васильович Діденко.
Генадій Васильович ознайомив студентів з технологію виготовлення протипухлинної вакцини на основі аутологічних пухлинних клітин і цитотоксичних лектинів B. subtilis B-7025 та шляхами оптимізації технології її виготовлення. Цікаво було дізнатися, що розробка вакцини не залишилася на рівні лабораторних досліджень. Ефективність використання таких вакцин підтверджена клінічними випробовуванням: загальна виживаємість пацієнтів після вакцинації зросла з 63% до 88%, порівняно з невакцинованими пацієнтами. Окрім цього проведені дослідження, що засвідчують можливість використання вакцини як самостійного відновлювального засобу імунітету після оперативного втручання, а також для імунологічної корекції після операції або хіміо- і променевої терапії.
З боку студентів звучали запитання, пов’язані з розвитком імунологічної відповіді організму, ризиками виникнення рецидиву і особливостями культивування штаму. Працівники лабораторії були вражені обізнаністю і цікавістю студентів, а ті, у свою чергу, пообіцяли завітати у їхню лабораторію ще раз.
Щиро вдячні працівникам ІЕПОР ім. Р.Є. Кавецького НАН України за можливість поповнювати свої знання інформацією про новітні досягнення українських вчених.