Кафедра біотехнології і мікробіології - Національний університет харчових технологій

КАФЕДРА БІОТЕХНОЛОГІЇ І МІКРОБІОЛОГІЇ

ФАКУЛЬТЕТ БІОТЕХНОЛОГІЇ ТА ЕКОЛОГІЧНОГО КОНТРОЛЮ, НУХТ Спеціальність 162 «Біотехнології та біоінженерія»

Студенти на один день: «Таємниці генетичного коду» та «Експерт з біобезпеки»

Весь минулий тиждень кафедра біотехнології і мікробіології радо вітала в своїх стінах всіх, хто бажав відчути себе студентом-біотехнологом під час осінніх канікул. І п’ятниця, 1 листопада, не стала винятком. В цей день школярів з їх вчителями та родичами приймали почергово відразу аж на двох майстер-класах.

В цей день можливістю відчути себе студентами нашої кафедри виявили бажання одразу 10 школярів, серед яких були присутні учні 9-10 класів ліцею «Наукова зміна» (м. Київ), 8 класу ЗОШ № 138 (м. Київ) та 11 класу ЗОШ № 16 (м. Первомайськ Миколаївської області). Спочатку вони відвідали лабораторне заняття з дисципліни «Генетика» для студентів-біотехнологів 3 курсу, яке проводили старший викладач Олена Гудзенко та асистент Тетяна Сулейко. Метою заняття був відбір та ідентифікація біохімічних мутантів, де студенти продовжували серію досліджень по одержанню мутантних клітин дріжджів роду Saccharomyces. Під час лабораторної роботи студенти разом з учнями опрацьовували метод реплік для відбору ауксотрофних мутантів.

Разом з тим студенти груп БТ-3-1 та БТ-3-2 допомогли учням, які вже встигли «відзначитися» під час майстер-класу «Кольорова мікробіологія», проаналізувати чашки, які вони засіяли 3 дні тому. Окрім відпрацювання вже здобутих навиків роботи з оптичним мікроскопом та приготування препарату «роздавлена крапля» учні ознайомилися з методикою та самостійно спробували приготувати фіксований препарат, зафарбувати його та дослідити морфологію клітин, використовуючи імерсійний об’єктив.

Жваво обговорюючи побачене під мікроскопом, учні перейшли на ще один захоплюючий майстер-клас «Експерт з біобезпеки», який підготувала та провела доцент Світлана Тетеріна в рамках лабораторного заняття з дисципліни «Мікробіологія галузі». Спочатку школярі дізнались, що насправді розуміють під поняттям біобезпеки та отримали можливість проаналізувати за показниками мікробіологічної безпеки зразки екстрактів прянощів і пересвідчитись, що мікрохвильова обробка справляє неабиякий вплив на живі клітини (оскільки після обробки екстракту червоного перцю показник загального мікробного числа зменшився в десять разів). Учні проаналізували не лише кількісні, а й якісні показники досліджуваних зразків і навіть користуючись вже отриманими навиками спробували ідентифікувати представників виділеної мікробіоти.

Друга частина заняття була присвячена дослідженню антимікробної дії антибіотиків. Школярі не лише ознайомились з технікою виконання аналізу методом паперових дисків (дифузії в агар), а також змогли ознайомитись з результатами такого експерименту проаналізувавши заздалегідь  підготовлені зразки.

Отож, останній день гостинності виявився на кафедрі біотехнології і мікробіології напрочуд результативним і насиченим. Школярі дякували викладачам за отримані знання та враження, обіцяли ще не раз повернутись на кафедру, а деякі настільки пройнялись атмосферою, яка захопила їх у НУХТ, що навіть виявили бажання виконувати на базі нашої кафедри МАНівські роботи. Тож, до зустрічі!!!

Події у світлинах

 Вечір факультету. Жовтень 2019р. 

 Посвята у студенти. Серпень 2019 р. 

 Випуск бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Захисти бакалаврів. Червень 2019 р. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології 2019 р. 

 85-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2019. 

 Випуск магістрів та бакалаврів. Березень 2019 

 Захисти магістрів та бакалаврів. Лютий 2019. 

 Посвята у студенти. Серпень 2018. 

 Фотоконкурс «Мій улюблений куточок НУХТ». 

 Випуск бакалаврів. Червень 2018 року. 

 Захисти бакалаврів та магістрів. Червень 2018 року. 

 Всеукраїнська олімпіада з Біотехнології. 2018 рік 

 84-а НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ МОЛОДИХ УЧЕНИХ, АСПІРАНТІВ І СТУДЕНТІВ. Квітень 2018.

 Випуск магістрів. Березень 2018

 Захисти бакалаврів та магістрів. Лютий 2018

 Вечір факультету. Листопад 2017

 День туризму 2017

 Посвята у студенти. Серпень 2017

 Випуск бакалаврів та спеціалістів. Червень 2017

 Захисти бакалаврів. Червень 2017

 ІІ тур Всеукраїнської студентської олімпіади з біотехнології 2017. Фотозвіт

 83-я Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті». 

 Вечір факультету (присвячений 50-річчю започаткування інженерної біотехнологічної освіти в Україні). Листопад 2016

Посвята у студенти. Серпень 2016

Випуск бакалаврів і спеціалістів 2016

Захисти бакалаврів. Червень 2016

Олімпіада з біотехнології 2016. Фотозвіт

Вечір факультету. Листопад 2015

Посвята у студенти. Серпень 2015

Випуск 2015

Всеукраїнська олімпіада з біотехнології. Травень 2015

81 Міжнародна наукова конференція молодих учених, аспірантів і студентів. Квітень 2015

Вечір факультету. Жовтень 2014

День туризму. Вересень 2014

Посвячення у студенти.
Серпень 2014


Ви знаходитесь тут: Домашня сторінка