У перший, суто організаційний день Олімпіади, завдяки неабияким зусиллям організаційного комітету, учасникам вдалося запропонувати цілий букет різноманітного пізнавального дозвілля, справжньою родзинкою якого стала екскурсія до оранжерейного фонду Ботанічного саду ім. акад. О.В. Фоміна. На цю екскурсію відправились команди учасників ІІ туру Всеукраїнської олімпіади з біотехнології з Миколаївського національного аграрного університету та Харківської державної зооветеринарної академії у супроводі доцентів кафедри БТМ НУХТ Юрія Миколайовича Пенчука та Вікторії Олегівни Красінько.
Ми звикли вважати наш «маленький» ботсад своїм, звичним і знайомим майже до останнього кущика. Але, виявляється, що у самісінькому центрі Києва, «під боком» у НУХТ ховаються найдивовижніші секрети нашої планети, про які нам охоче і дуже цікаво розповіла екскурсовод Тамара Миколаївна Сергійчук.
Виявляється, Ботанічний сад, заснований в 1839 році, є одним з найстаріших ботанічних садів України і може похвалитися грандіозною колекцією рослин з різних географічних і кліматичних зон нашої планети. Саме тут ми побачили найстаршу і найвищу пальму з усіх оранжерейних експонатів Європи – їй вже більше 200 років і висоту вона має майже 30 м!
Ми з подивом дізналися походження слова «карат» як одиниці вимірювання маси коштовностей. Виявляється, що насінини унікального ріжкового або цукеркового дерева (дерево має таку назву завдяки своїм дуже смачним плодам) мають постійну масу (0,2 г) незалежно від умов вирощування та обробки плодів. Цю їх властивість помітили і почали використовувати для вимірювання маси найкоштовніших товарів ще стародавні греки, а дерево, яке у них мало назву каратного, дало початок назві одиниці вимірювання.
З подивом і захопленням ми розглядали ретельно підібрану і дивовижно різноманітну колекцію екзотичних рослин з усього світу: тут і фікуси (уявляєте, вони квітнуть), пальми з їстівними і неїстівними, але вражаючими розмірами, плодами, трава банану, яка за 2 роки «вимахала» майже на 5 метрів і багато інших цікавинок, від яких захоплювало подих.
Правда, за словами нашого екскурсовода, найграндіозніше враження відвідування Оранжерейного комплексу справляє взимку, коли відбувається миттєве перенесення з київської зими в тропічне літо. Але і буяння травневих квітів не завадило нам насолодитися велетенськими тропічними красенями. Наприкінці ж екскурсії дуже приємно було опинитися у дворі, в оточенні квітучих рододендронів, колекція яких у Ботанічному саду ім. акад. О.В. Фоміна є найбільшою в Україні.
Ми дякуємо нашому екскурсоводу Т.М. Сергійчук за змістовну і цікаву екскурсію і бажаємо усім учасникам Олімпіади таких самих яскравих перемог, як наші враження від сьогоднішньої екскурсії!