Ранок п’ятниці для магістрантів кафедри біотехнології і мікробіології (БТМ) розпочався з приємного хвилювання, адже саме сьогодні вони представлятимуть результати своєї наукової роботи перед великою і допитливою аудиторією слухачів на засіданні секції «Біотехнології мікробного синтезу» 80-ої наукової конференції молодих учених, аспірантів та студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у ХХІ столітті».
Рівно о дев’ятій годині голова секції професор Олександр Карпов оголосив про початок роботи секції, яка зібрала близько 150 слухачів. Зазвучали оплески і вже за мить за кафедрою стояв перший, трішки схвильований доповідач.
За час роботи секції було заслухано 28 усних лаконічних доповідей з різних напрямів харчової, фармацевтичної, промислової, екологічної біотехнології, які супроводжувалися змістовними мультимедійними презентаціями. В обговоренні представлених робіт взяли участь декан факультету БТЕК Юрій Карлаш, заступники декана Наталія Грегірчак та Інна Лич, завідувач кафедри БТМ Тетяна Пирог, викладачі кафедри БТМ, а також студенти. Приємно, що доповіді магістрантів зацікавили і гостя із Росії, к.т.н., доцента кафедри технологій мікробного синтезу Санкт-Петербурзького державного технологічного інституту (технічний університет) Марка Шамцяна, який відмітив широку тематику представлених робіт.
Не залишилися поза увагою і стендові доповіді студентів 4-го курсу. Шістнадцять юних науковців наочно представили результати наукової роботи, яку вони почали виконувати з третього курсу, та відповіли на всі поставлені запитання.
Робота Дмитра Діденка (БТЕК-5-2М) «Біологічні властивості меланінсинтезуючих штамів Bacillus subtilis var. aterrimus ВКМ-761 та Bacillus subtilis var. aterrimus CCM 877» була рекомендована до друку, а робота Таїсії Циганенко (БТЕК-5-1М) «Вплив бактеріального препарату на посол сиров’яленого продукту із яловичини» – для участі у конкурсі студентських наукових робіт.
За результатами роботи секції «Біотехнології мікробного синтезу» кращими були визначені усні доповіді:
І місце – Разгородін Микита (БТЕК-5-2М) «Біотехнологічні основи створення препарату для утилізації целюлозовмісних відходів» (науковий керівник – д.м.н., проф. Лілія Авдєєва);
ІІ місце – Герешко Алла (БТЕК-5-2М) «Біосенсорна система на основі рН-чутливих польових транзисторів та іммобілізованих ферментів для одночасного визначення сечовини та креатиніну» (науковий керівник – д.б.н., проф. Олександр Карпов);
ІІІ місце – Попова Антоніна (БТЕК-5-2М) «Деякі показники функціонального стану нервової системи за експериментального алергічного енцефаломієліту у морських свинок» (науковий керівник – д.б.н., проф. Тамара Кучмеровська).
Щиро вітаємо переможців і бажаємо не зупинятися на досягнутому!