Тверда лікарська форма – найбільш поширена з усіх лікарських форм, найзручніша у застосуванні та зберіганні. Але скільки праці вкладено в її виготовлення! І якщо на виробництві ця праця майже повністю є автоматизованою, що пояснюється вимогами GMP, то методи контролю таблеток зазвичай виконуються співробітниками лабораторії власноруч. Саме ці методики днями і опановували здобувачі-біотехнологи 3-го курсу під час проведення лабораторного заняття з дисципліни «Промислова технологія лікарських засобів».
Необхідною умовою виготовлення якісних таблеток є відповідність готової продукції вимогам діючої нормативно-технічної документації. Для кожної партії таблеток відповідно методик визначаються такі показники, як: зовнішній вигляд (в т.ч. органолептика), співвідношення висоти до діаметру, однорідність вмісту, однорідність маси, середня маса таблеток і відхилення в масі окремих таблеток, точність дозування лікарської речовини, розпадання таблеток, визначення міцності, розчинення та маркування. А також окремою ланкою виділяють визначення вмісту лікарських речовин, що передбачає цілий комплекс хімічних аналізів, які здатні якісно та кількісно підтвердити чи спростувати наявність того чи іншого компоненту в складі таблетки.
Всі ці методики успішно опанували здобувачі груп БТ-3-1 та БТ-3-2.
Працювати в лабораторії університету після тривалої перерви було цікаво, хоч і трошки лячно, бо навички роботи з хім.посудом, наприклад, нізвідки не беруться. Але наші здобувачі здатні долати будь-які труднощі. Бо це і є невід’ємною рисою студента-біотехнолога!