У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. На честь цього етнічного вбрання в 2006 року в Україні було запроваджено особливе свято - День вишиванки.
Ініціатором створення виступила студентка Чернівецького національного університету, яка запропонувала своїм одногрупникам обрати день та прийти на лекції в національному вбранні. Цю ідею підтримали не лише студенти, але й викладачі. З роками традиція стала популярною по всій території України. На сьогодні День вишиванки відзначають в понад 70 країнах.
Особливе значення День вишиванки має зараз – тоді, коли Росія веде повномасштабну війну проти України. Сьогодні наш народ захищає не лише фізичні кордони України, а й духовно-культурні. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне – перемоги.
З давніх давен окрім побутового і сакрального значення вишиванкових візерунків, цей прикрашений орнаментами одяг був ще й одним з атрибутів воїнського вбрання захисників українських земель. Наші прадіди кодували свої шляхи до перемог над ворогом в хитросплетінні орнаменту. Так нехай це відбувається і у наш час.
Одягнена вишиванка в цей день є символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.
Вишиванка – генетичний код українців.
Вишиванка єднає українців та друзів України по всьому світу.
Вишиванка – духовна броня українців. А Україна сьогодні – броня світу.
Захистимо своє майбутнє!