Навчання на факультеті біотехнології та екологічного контролю за спеціальністю «Біотехнологія і біоінженерія» є досить цікавим та різноманітним, а особливу увагу викладачі приділяють практичним заняттям, які дають змогу студентам пізнати багато нового та спробувати себе на практиці. Так, нещодавно, магістранти кафедри біотехнології і мікробіології в рамках лабораторних занять з дисципліни «Молекулярна біотехнологія» та практичних занять з дисципліни «Біотехнологічні методи захисту рослин» разом із викладачами Скроцькою Оксаною Ігорівною, Стабніковим Віктором Петровичем та Буценко Людмилою Миколаївною відвідали Національний університет біоресурсів і природокористування України (НУБІП).
В лабораторії біотехнології рослин доцент кафедри екобіотехнології та біорізноманіття Коломієць Юлія Василівна розповіла студентам про методи мікроклонального розмноження рослин in vitro, а особливо всіх зацікавив метод мікроклонального розмноження охідей і отримання рослин за допомогою калюсних культур. Окрім теоретичного матеріалу студенти мали змогу попрактикуватись, а саме здійснити розмноження рослин методом верхівкових меристем, що полягало у розділенні пагінця рослини на декілька частин з подальшим висадженням у стерильні флакони з агаризованим поживним середовищем, в якому містяться усі необхідні вітаміни та поживні речовини, а також фактори росту, зокрема ауксини та цитокініни. Студенти мали можливість використати напрацьований лабораторний матеріал (молоді рослини, їх листочки та пазушні меристеми) та власноруч пересадити на нове середовище у спеціальному боксі з ламінарним типом подачі стерильного повітря. Виконувати таке непросте завдання студентам допомагала старший лаборант Гіптенко Наталія Миколаївна, яка постійно була поруч та відповідала на питання зацікавлених магістрантів.
Ми дуже вдячні співробітникам кафедри екобіотехнології та біорізноманіття НУБІП за можливість практичного засвоєння теоретичного матеріалу, а також за цікавий та змісновний матеріал щодо мікроклонального розмноження рослин in vitro.